Olümpiapäeval saab käia võrkpallurite jälgedes

13.06.2019
Tagasi
13.06.2019

Eesti võrkpall saab sel aastal 100-aastaseks. Laupäeval saab Tartus olümpiapäeva jooksul näha nii Eesti rahvuskoondisi kui parimaid rannavollemängijaid, ühtlasi saab ka ise võrkpalli mängida.


Kell 10.30 Tamme staadionil algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ning sporditurul ostelda. Üritus on tasuta. Võrkpallialal on väljas näitus “Eesti on võrkpallimaa 100” ning koos treenerite ja mängijatega saab erinevaid harjutusi proovida ja võrkpalli mängida.

 

Olümpiapäev toimub Tartus TV10 Olümpiastarti 48. hooaja finaali raames. Võrkpallurid pole noorte kergejõustiku kasvulavaga sugugi võõrad. Tänastest ja varasematest võrkpallikoondise mängijatest on TV 10 Olümpiastarti sarjas võistelnud näiteks Robert Täht, Kristo Kollo, Liis Kullerkann, Anu Ennok, Jade Šadeiko, Mari-Liis Graumann, Keith Pupart, Kristjan Sikaste, Anna- Liisa Sutt, Jarmo Neuhaus, Oliver Taats. Nii mõnigi neist on sarjas teeninud etapil alavõidu ja jõudnud mitmevõistluse finaalis kaheksa parema hulka.

 Koondise temporündaja Ardo Kreegi vanaisa Ants Teder töötas seejuures välja punktitabeli, mille alusel selguvad tänavugi Tamme staadionil mitmevõistluse võitjad ja parimad koolid.

 Võrkpalli saab nautida ka Tamme staadionilt väljaspool – laupäeval toimub Raekoja platsis toimub Eesti rannavolle Grand Prix etapp, kell 17 mängib Eesti rahvusnaiskond TÜ spordihoones Portugaliga, kell 20 on Eesti rahvusmeeskond võistlustules Hispaania koondise vastu.