OM 9. päev: Mägi pääses finaali, Mäe lohutusringi ei jõudnud

01.08.2021
Tagasi
01.08.2021
Tokyo suveolümpiamängude 9. päev pakkus Eesti koondisele nii kurbust kui rõõmu. 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi pääses finaali, maadleja Epp Mäe kaotas veerandfinaalis ning ta ei jõudnud ka lohutusringi. Kaugushüppaja Ksenija Balta sai vigastada.

Esmalt rõõmusõnumitest. Rasmus Mägi sai Tokyo olümpiamängudel oma poolfinaalis Eesti rekordiga 48,36 teise koha ning pääses finaali. Varasema tippmargi 48,40 jooksis Mägi Rio olümpial. 400 meetri tõkkejooksu finaal joostakse Tokyos Eesti aja järgi teisipäeval kell 6.20.

Eesti olümpiakoondise üks suuremaid medalilootusi Epp Mäe teenis naistemaadluse kaheksandikfinaalis Rio olümpiavõitja Erica Watabe vastu 5:4 võidu, aga kaotas veerandfinaalis 0:3 Hiroe Minagawale. Poolfinaalis kaotas ka jaapanlanna ehk Mäe ei pääsenud lohutusringi pronksmedali eest heitlema.

Heiki Nabi asemel olümpiale pääsenud Artur Vititini turniir lõppes 31 sekundiga kui avaringis jäi 0:8 alla usbekk Muminjon Abdullajevile. Abdullajev kogus kaheksa punkti ja kohtunik lõpetas matši tehnilise üleoleku tõttu.

Kaugushüppaja Ksenija Balta jäi Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonis tulemuseta kui astus esimese katse üle ning seejärel loobus põlvevigastuse tõttu võistlemast.

Laskja Peeter Olesk teenis olümpia kiirlaskmises kvalifikatsiooni esimeses pooles 20. koha. Teine pool peetakse juba homme, finaali pääseb kuus paremat.