OM-i 13. päev: Sildaru pääses finaali, Kiibus sai unustamatu kogemuse

17.02.2022
Tagasi
17.02.2022

Pekingi taliolümpiamängudel pääses freestyle-suusataja Kelly Sildaru rennisõidus kindlalt finaali. Neljapäeval oma 20. sünnipäeva tähistanud Sildaru näitas kvalifikatsioonis 87,50 punktiga kolmandat tulemust.

Pärast esimest vooru oli Sildaru edasipääs kindel ja teisest katsest otsustas ta energia säästmise nimel loobuda. Kvalifikatsiooni valitses Eileen Gu (Hiina), kes kogus 95,50 punkti, teine oli kanadalanna Rachael Karker 89,50 punktiga.

Sildaru ütles pärast võistlust, et tundis ennast eile ja täna väsinuna. Seetõttu kulutas ta ennast nii vähe kui võimalik.

„Võtsingi lihtsalt rahulikult, et midagi ära teha. Tundub, et sellest piisas. Olen üllatunud, et selle laskumise eest nii palju punkte sain. Kui poleks finaalikoht kindel olnud, oleksin teisele laskumisele ka läinud. Lihtsalt tunnen, et siin on kõik asjad järjest olnud ja ma pole saanud puhata. Olümpia on natuke ärevam, pingelisem ja siin on teistsugused emotsioonid,“ vahendas Sildaru sõnu Delfi.

Finaalis enam energiat kokku hoida ei saa. „Eks homme tahan teha raskema sõidu. Tõenäoliselt oleksin olnud ka täna selleks võimeline, kuid saime aru, et finaali saamiseks pole seda vaja. Tänane andis homseks enesekindlust. Homme on juba lihtsam raskemat laskumist kokku panna,” lausus ta.

Finaal algab Eesti aja järgi reedel kell 3.30. Kõigil 12 võistlejal on kolm katset, millest arvesse läheb parim. Sildaru on stardijärjekorras kümnes.

Iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus (19) lõpetas oma olümpiadebüüdi naiste üksiksõidu vabakavaga. Täna sai ta 112,20 punkti, mis on 25,31 punkti vähem kui isiklik rekord. Kogusummas sai Kiibus 171,75 punkti ja 21. koha.

„Muidugi ma ei ole 100 protsenti õnnelik või rahul. Kui tuleb üks ootamatu viga elemendil, kus sa seda varem teinud ei ole... olen uhke, et suutsin edasi võidelda ja mitte alla anda. Tegin 90 protsenti oma elementidest ära,“ rääkis Kiibus Kanal 2 otse-eetris.

Kiibus tegi väikese vea kolmese kaskaadi lõpus, täiesti untsu läks Rittbergeri hüpe. „Kolmesel kaskaadil jäin kinni eelnevalt tehtud elementi ja sealt edasi on raske ennast uuesti käima saada. Hirm edasi rikkuda tuli sealt võib-olla välja,“ ütles Kiibus.

Kiibuse sõnul ei pruukinud tulemus parim olla, aga Pekingisse tasus tulla. „Ma ei läinud vabakava peale mingeid punkte püüdma, kuivõrd iseenda jaoks kogemusi saama. See võistlus tuletas mulle meelde, mis tähendavad suured võistlused. See tunne, kui sõidad oma kava ja tead, kui palju inimesi on sind toetamas. Seda ei saa kuskilt mujalt kui olümpiamängudelt.“

Lisaks Kelly Sildarule võistleb reedel Eesti koondislastest kiiruisutaja Marten Liiv, kes jahib kõrget kohta oma põhialal 1000 meetris. Võistlus algab kell 10.30.