OM-i 3. päev: Sildaru jäi olümpiadebüüdil finaalist välja

07.02.2022
Tagasi
07.02.2022

Pekingi taliolümpiamängudel jäi esmaspäeval Eesti koondise laeks 17. koht, mille sai freestyle-suusatamise Big Airi hüpete kvalifikatsioonis Kelly Sildaru. Finaali pääsesid 12 sportlast.

Big Airi hüpetes oli kõikidel võistlejatel kolm katset, millest arvesse läksid kaks paremat. Sealjuures tuli sooritada vähemalt kaks erinevat trikki.

Sildaru teenis teisel katsel tehtud selg ees vasakule 1080 kraadise hüppe eest 85,25 punkti, aga esimesel ja kolmandal katsel proovitud selg ees paremale 1080 ebaõnnestusid. Esmalt jäi hüpe lühikeseks ja viimasel katsel tuli maandumisel suusk jalast ära. Kuigi 19-aastane eestlanna suutis püsti jääda, loevad kohtunikud suusa kaotamise samaväärseks kukkumisega. Kokku sai Sildaru 125,50 punkti.

„Tegin oma osa ära ja kõik tuli välja, aga suusk tuli jalast ära, mis polnud minu süü. Kurb, et varustus mind alt vedas. Pigem on see harv nähtus, et suusk heal hüppel jalast tuleb, aga seda tuleb ikka aeg-ajalt ette,“ vahendas olümpiamängude debüüdi teinud Sildaru sõnu Postimees.

Järgmisena võistleb Sildaru pühapäeval pargisõidu kvalifikatsioonis. Lisaks on tema kavas rennisõit. „Ootan neid võistlusi põnevusega, Big Air oli hea soojendus. Sain olümpiakogemuse kätte. Mul on kaks võimalust veel. Ega mul Big Airis lootusi ja ootusi polnudki, tegin oma ära, selle üle on mul hea meel,“ rääkis Sildaru.

Olümpial võistles esimest korda ka mäesuusataja Kaitlyn Vesterstein. Naiste suurslaalomis oli ta esimese laskumise järel 43. kohal, teise laskumisega tõusis Vesterstein 35. positsioonile. Olümpiavõitjaks tulnud rootslannale Sara Hectorile jäi ta alla 14,75 sekundiga.

22-aastane USA-s elav Vesterstein jäi oma esitusega rahule, aga ideaalselt võistlus siiski ei läinud. Nimelt varastati esimese laskumise eel tema käekaitse. „Õnneks laskumine valu mõttes kõige hullem polnud, sest mul oli kombinesooni all ikkagi mingi kaitse olemas. Teiseks laskumiseks õnnestus mul neid juba laenata,“ ütles ta.

Vesterstein teeb olümpial kaasa ka slaalomis, mis peetakse kolmapäeval.

Naiste laskesuusatamise 15 km individuaaldistantsil sai Eesti koondislastest kõrgeima koha Tuuli Tomingas, kes lõpetas nelja trahviminuti juures 43ndana. Kulla võitnud sakslannale Denise Herrmannile kaotas ta 5.07,6.

„Olud olid kindlasti ühed kergemad, mis siin olnud. Möödalasud olid pigem minu enda vead,“ tunnistas Tomingas. „Ei midagi suurejoonelist ega totaalne läbikukkumine. Enesetunne oli parem kui eelnevatel päevadel, ent tulin olümpiale suuremate ootustega.“

Johanna Talihärm oli kolme trahviga 66. (+7.46,8). Regina Oja eksis juba avatiirus neljal lasul ning sai kokku seitse trahvi. Tema sai 86 lõpetaja seas 79. koha (+9.41,0). Susan Külmal kogunes kuus möödalasku ja tulemuseks oli 82. koht (+10.04,3).

Teisipäeval asub võistlustulle 12 Eesti koondislast.

Eesti aja järgi kell 3.15 algab meeste iluuisutamise lühikava, kus 30 sportlase hulgas tuleb neljandana jääle Aleksandr Selevko.

Kell 10 algavad naiste ja meeste murdmaasuusatamise vabatehnikasprindi kvalifikatsioonid. Naistest esindavad Eestit Mariel Merlii Pulles, Keidy Kaasiku, Kaidy Kaasiku ja Aveli Uustalu. Meestest üritavad 30 sekka ehk veerandfinaalidesse pääseda Marko Kilp, Martin Himma ja Henri Roos.

Kell 10.30 on kavas meeste laskesuusatamise 20 km individuaaldistants. Eesti koondise värvides tulevad starti Kalev Ermits, Rene Zahkna, Kristo Siimer ja Raido Ränkel.