OM-i 4. päev: Selevko võitles jääl valuga, sprinterid 30 sekka ei pääsenud

08.02.2022
Tagasi
08.02.2022

Eesti sportlastel oli Pekingi taliolümpiamängudel tihe päev. Parimana tuli iluuisutaja Aleksandr Selevko 28. kohale.

Laupäevasel treeningul kukkunud ja õlga vigastanud Selevko ei suutnud meeste üksiksõidu lühikavas oma parimat taset näidata. Tema kolmekordsena planeeritud axel tuli välja kahesena ja kaskaadil ta komistas. Kohtunikud andsid Selevkole 65,29 punkti. Isiklikust rekordist jäi tal puudu üle 15 punkti.

Kuigi eesmärk pääseda vabakava esitama ehk 24 sekka jõuda jäi täitmata, oli Selevko pärast esitust heas tujus.

„Proovisin valule mitte mõelda, sellest üle olla, seda tõrjuda, aga kuna liikuvus polnud see, mis peaks, oli kogu aeg hirm kukkuda. Kaskaad läks untsu suuresti trauma tõttu. Kõik ei õnnestunud nii, nagu lootsin, aga ometi sain siit vägeva laengu. Siin valitseb superenergia ja sina oled kõige selle keskel. Vaatad, kui lihtsalt teevad mehed neljakordseid hüppeid, ja ammutad motivatsiooni kõvasti tööd teha ja samuti sellele tasemele jõuda. Olümpia oli kui sisemise aku laadimine,“ rääkis ta Delfile.

Murdmaasuusatamise sprindis jäi nii naiste kui ka meeste seas Eesti koondislaste laeks 41. koht.

Naistest oli kiireim Mariel Merlii Pulles, kes kaotas kiireimat aega näidanud rootslannale Jonna Sundlingile 18,68 sekundit. Kaidy Kaasiku sai 48. koha (+22,51), Keidy Kaasiku oli 62. (+27,79) ja Aveli Uustalu 64. (+28.07).

„Andsin endast rajal nii palju kui võimalik, aga ju pole vorm veel nii hea, et Seefeldi MM-i edasipääsu korrata. Täna polnud võimalik kolme sekundit juurde võtta, mis 30 sekka jõudmisest puudu jäi,“ rääkis Pulles Kanal 2 otse-eetris.

Meeste seas sõitis Henri Roos välja samuti 41. koha. Ta jäi kvalifikatsiooni võitjale Lucas Chanavat'le 12,12 sekundiga. Marko Kilp näitas 45. aega (+13,92) ja Martin Himma lõpetas 48. positsioonil (+15,04).

„Enda soorituse tegin ära. Sellel hooajal polnudki saanud ennast maailmaga võrrelda. Minu puhul oli see tiitlivõistluste ja MK-sarja parim sõit. Minu seisundi kohta näitab hinnangut see, et olin teistest eestlastest parem. See on minu kohta hea, aga tuleb veel paremaks saada,“ lausus Roos.

Meeste laskesuusatamise 20 km individuaaldistantsil tõusis eestlaste parimaks Kristo Siimer, kes sai kolme trahviminuti juures 60. koha. Kuldmedali võitnud prantslasele Quentin Fillon Maillet'le kaotas ta 6.45,3.

Rene Zahkna tegi samuti kolm möödalasku ja sai 68. koha (+7.18,6). Viis trahviminutit saanud Raido Ränkel lõpetas 73. positisioonil (+7.45,0) ja kuuel korral eksinud Kalev Ermits sai 78. koha (+8.33,9).

Kolmapäeval tuleb Eesti koondislastest starti mäesuusataja Kaitlyn Vesterstein, kes võistleb naiste slaalomis. Esimene sõit on kavas kell 4.15 ja teine 7.45.