Eesti lippu kandsid olümpiafestivali avatseremoonial Arlet Levandi ja Lissel Raun

20.03.2022
Tagasi
20.03.2022

Pühapäeva õhtul sai Vuokattis avalöögi Euroopa noorte taliolümpiafestival 2022, kus Eesti koondise lipukandjateks olid lumelaudur Lissel Raun ja iluuisutaja Arlet Levandi.


16-aastane Arlet Levandi on 2020 noorte olümpiamängude võistkondlik kuldmedalist iluuisutamises. Levandi õpib Vanalinna Hariduskolleegiumis, tema treener on Anna Levandi. 18-aastane Lissel Raun võitis äsja World Rookie Touri osavõistluse Vuokattis. Raun on Audentese spordigümnaasiumi 11. klassi õpilane, tema treener on Ranno Maasikmets. 

Nii Levandi kui Raun olid ülesandest meelitatud. "Lipukandmine on väga suur asi ning mul on au seda teha," ütles Levandi. "Avatseremoonia oli imeline, emotsioone oli küllaga ja lipu kandmisega saime ilusti hakkama. Väga rõõmus algus sai antud noorte olümpiale," lisas Raun.


EOK lähetas 20.-25. märtsil Vuokattis toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 19-liikmelise koondise kuuel alal: iluuisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped. Esmaspäeval on esimesena võistlustules murdmaasuusatajad. Paljude alade ülekandeid on võimalik vaadata olümpiafestivali koduleheküljelt: https://eyof.tv/

Eesti koondisesse Euroopa noorte olümpiafestivalil kuuluvad:

Iluuisutamine: Arlet Levandi, Marianne Must

Laskesuusatamine: Eliisabet Bremann, Laura Lobjakas, Emma Roberta Rajando, Henri Kesa, Karl Ramses Tiislär, Karl Rasmus Tiislär

Lumelaud: Lissel Raun

Murdmaasuusatamine: Andra Aavik, Eliisabet Kool, Õnnela Rodendau, Holger Altmäe, Ron-Antero Borissov, Olle Ilmar Jaama

Mäesuusatamine: Hans Markus Danilas, Laur Mägi

Suusahüpped: Karel Rammo, Hanno-Henri Reidolf

Eesti koondist riietavad Salomon ja Craft. Koondise käekäigu ja tegemistega Vuokattis saab end kursis hoida: