Päev olümpial: Eesti esimene olümpia-naiskiiruisutaja Saskia Alusalu võitis 4. koha

24.02.2018
Tagasi
24.02.2018
Esimene olümpiamängudel võistlev Eesti naiskiiruisutaja Saskia Alusalu saavutas Eesti Vabariigi sajandal aastapäeval peetud võistlustel ühisstardis neljanda koha.
Alusalu lunastas tänasest poolfinaalist pääsu finaali, kus võitis kolm vahefinišit ja teenis välja neljanda koha.

Saskia Alusalu on ajaloos esimene Eesti naiskiiruisutaja, kes on olümpiamängudel võistelnud. Üldse võistles enne PyeongChangi olümpiat Eesti sportlane olümpial kiiruisutamises viimati poole sajandi eest - Ants Antson 1968. aastal Grenoble'i mängudel.

Edukalt esinesid täna ka Eesti murdmaasuusatajad meeste 50 km klassika ühisstardis - Algo Kärp võitis 17. koha ning Andreas Veerpalu teenis 38. koha.

Rohkem fotosid ja emotsioone EOK sotsiaalmeedialehtedel Facebookis 'Olen Olümpiafänn' ja Instagramis 'Olympiafann'.