Pariisi olümpiamängude piletid tulevad vabamüüki

29.11.2023
Tagasi
29.11.2023
240 päeva pärast, 26. juulil algavad Pariisis XXXIII suveolümpiamängud. Kui tahad osa saada olümpiamängude melust ja omadele kaasa elada, siis tasub juba praegu valmistuma hakata!

Kui seni kasutati olümpiamängude piletimüügil loosisüsteemi, siis 30. novembrist avatakse piletimüük kõikidele soovijatele. Selleks tuleb endale konto teha Paris2024 ametlikul piletimüügisaidil.

Olenevalt spordialast (või sündmusest, näiteks ava- ja lõputseremoonia) jäävad piletite hinnad 24 – 1890 euro vahele. Näiteks kergejõustikuareenile pääsemiseks tuleb välja käia 24 – 690 eurot, olenevalt pileti kategooriast ja võistlusest. Olümpiamängude ava- ja lõputseremoonia piletid maksavad vahemikus 260 kuni 1890 eurot. 

Lisaks saab Eestis osta Estraveli kaudu Pariisi olümpiamängude piletipakette, mis sisaldavad transporti, hotelli ja soovitud alade pileteid. Huvi korral kirjuta:  groups@estravel.ee

Pariis2024 korraldajad võtavad olümpiamänge kui korralikku väljakutset ja eesotsas Pariisi linnapea Anne Hidalgoga rõhutatakse igal sammul keskkonnasäästlikkust ja jätkusuutlikkust. See väljendub nii 100% taastuvenergia kasutamises olümpiamängude korralduses, Seine'i jõe puhastamises, publiku ja sportlaste keskkonnasõbralikul liikumisel spordiareenidele ja tagasi ning paljudes muudes sarnastes tegevustes. Pariis 2024 olümpiamängud on osa Pariis 2050 eesmärgist saada CO2-neutraalseks linnaks.

Teine aspekt, mida korraldajad jälgivad on see, et olümpiamängud toimuvad suures osas Pariisi linnaruumis. Selleks kasutatakse suuremalt jaolt juba olemasolevaid ehitisi, osa areene püstitatakse ajutiselt Pariisi tuntud maamärkide juurde ja kokku on nende osakaal 95% kõigist võistluspaikadest.

Seda, kas Eesti saab täiendust olümpiavõitjate või olümpiamedalistide osas on selge 2024. aasta 11. augustiks, kui Pariisi olümpiamängud lõppevad. 

Eesti koondise nimeline ülesandmine Pariisi mängudele peab olema tehtud hiljemalt 8. juulil 2024. Hetkel on Eesti taganud Pariisi olümpiamängudele kohad jalgrattaspordi maanteesõidus, kergejõustikus, laskmises, ujumises. Lisaks on võimalik olümpiapääsmeid reaalselt püüda aerutamises, jalgrattaspordi maastikusõidus, judos, maadluses, moodsas viievõistluses, poksis, purjetamises, rannavõrkpallis, ratsutamises, sulgpallis, sõudmises, tennises, tõstmises, vehklemises, vibuspordis. EOK spordidirektor Martti Raju prognoosib delegatsiooni suuruseks 30 sportlast.