Raul Must võitis Euroopa Mängudelt pronksmedali

29.06.2019
Tagasi
29.06.2019

Euroopa Mängudel Minskis kohtus Eesti sulgpallur Raul Must poolfinaalis prantslase Brize Leverdez’ga, kellelt tuli vastu võtta kaotus 20-22, 8-21. Mustale kuulub aga kõrges konkurentsis Euroopa Mängudelt välja teenitud pronksmedal, mis on Eesti koondisele Minskist koguni neljas medal.

Raul Must: „Esimeses geimis mängisin taktikaliselt hästi, mäng õnnestus ja tundsin, et sain väikese edu sisse ja läks plaani kohaselt. Aga vastane mängis otsustavatel kohtadel väga kindlalt. Geimi lõpus rapsisin natuke üle, kuid liiga passiivseks ei saanud ka jääda. Tuli leida kuldne kesktee, aga täna see ei õnnestunud. Esimeses geimis mängisin nii vaimselt kui ka füüsiliselt ennast täitsa tühjaks, teiseks geimiks enam midagi sisse ei jäänud. Teises geimis ma ei suutnud enam keskenduda ja pingutada, ka parem reis läks veidi valulikuks. Kui oleksin esimese geimi võitnud, oleksin tõenäoliselt suutnud teises geimis ennast rohkem välja mängida. Aga esimese geimi kaotus oli moraalselt nii suur löök, et ma ei leidnud enam energiat. Ja nagu näha, siis Leverdez oli minust täna tugevam.“ 

„Võistlus on olnud pikk, täis palju häid emotsioone, vahelduvalt pinget ja pingelangust. Terve nädal on olnud kurnav. Nüüd ma enam ei olnud võimeline mängima. Turniiri kokkuvõttes loomulikult jään väga rahule, enam paremini ei saanud minna. Muidugi on kahju, kõike mänge tahaks võita, aga täna oli piir siin, täna selgelt vastane vääris seda võitu. Võtsin siit olümpiakvalifikatsiooniks kaasa super punktid ja loomulikult pronksmedali. Ajalugu on vähemalt minu enda jaoks tehtud,“ rääkis Must. 

Musta poolfinaaliga samal ajal oli Euroopa Mängudel kreeka-rooma maadluses -130kg kategoorias võistlustules Artur Vititin, kes pidi kaheksandikfinaalis võtma vastu 0-3 kaotuse kahekordselt EM-i pronksilt Alin Alexucilt Rumeeniast. 

Eksklusiivset sisu Minskist Euroopa Mängudelt leiab EOK sotsiaalmeediakontodelt – Instagramis “olympiafann” ja Facebookis „Olen olümpiafänn“ lehtedelt.  

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Minskis, esimesed mängud peeti nelja aasta eest Bakuus. Eesti koondisesse kuulub 68 sportlast 13 spordialalt: aerutamises, iluvõimlemises, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, 3x3 korvpallis, laskmises, maadluses, poksis, sambos, sulgpallis ja vibulaskmises. Mängude kavas olevatest aladest ei võistle eestlased ainult lauatennises ja rannajalgpallis. 

Euroopa Mängud on Euroopa meistrivõistlusteks judos ja poksis. Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis kaheksal alal: laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi. 

Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaade erilehel www.eok.ee/minsk-2019

Võistluste ametlik koduleht asub aadressil https://minsk2019.by/en