Selgusid Vikipeedia artikli kirjutamise võistluse võitjad

10.05.2024
Tagasi
10.05.2024

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldatud artiklivõistlusel on selgunud parimad kirjutised, mis keskenduvad olümpia-aastale kohaselt Eesti olümpiaspordialade ajaloole. Konkurssi, kus anti lisaks kolmele peapreemiale välja ka kaks eriauhinda, toetasid Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.


25. märtsist kuni 6. maini said kõik huvilised osaleda artiklivõistlusel "Spordi lugu", mille auhinnafondiks oli välja pandud 1000€. Esikoha saavutas Triin Tark, artikliga “Eesti purjespordi ajalugu”. 2. koha sai Riina Reinsalu artikliga “Eesti tennis” ja 3. koha Targo Kokvel artikliga “Vehklemine Eestis”. Samuti andis žürii välja eriauhinna Priit Aavikule artikli "Ujumine olümpiamängudel" eest ning Eesti Kergejõustikuliidu eripreemia pälvis Age Raimets kirjutisega "Mitmevõistlus (kergejõustik).  

Teist aastat toimuva võistluse eesmärgiks on täiendada ja laiendada juba olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad olümpiamängude kavas olevate spordialade ajalugu Eestis alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani ja lisada rohkem infot eestlaste saavutustest eri spordialadel.  

“Erilist rõõmu valmistas, et tänavusel võistlusel hakkasid silma mitme uued panustajad spordipärandi kirjutamisse,” sõnas võistluse üks žüriiliige ja spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons. “Loodame, et nad jäävad ka tulevikus sellele rajale,” lisas ta.  

Žüriisse kuulusid Wikimedia Eesti büroojuht Kerdo Kristjan Tamm, spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons, Eesti Kergejõustikuliidu kommunikatsiooni- ja projektijuht Mariliis Merisalu ja Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk.