Spordi- ja Olümpiamuuseum avas PyeongChangi OM-i näituse

17.03.2018
Tagasi
17.03.2018
Laupäeval, 17. märtsil avas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum PyeongChangi taliolümpianäituse, kus saab näha värskelt olümpiamängudelt saabunud põnevaid esemeid, teiste seas näiteks olümpiatõrvikut ja Saskia Alusalu varustust.

Taliolümpianäitusele on kokku kogutud esemed kajastamaks PyeongChangis osalenud eestlaste tegemisi erinevates rollides – sportlasena, treenerina, vabatahtlikuna, meediaesindajana, olümpiadelegatsiooni liikmena ja pealtvaatajana.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi arendusjuhi Toomas Koitmäe sõnul on näitusega jõudnud tükike olümpiamängude tunnetest, emotsioonidest ja loost väga kiiresti pärast mängude lõppu Eestisse ja avalikkuse ette. Vaatamist ja uudistamist leiab igas vanuses spordisõber.

Nii saab näitusel iga soovija proovida Adaverest kohale toodud libelauda, mida kasutavad treeningutel uisutajad. Samal laual on uisusammu treeninud nii Saskia Alusalu kui Marten Liiv.

Vaatamiseks on ka Saskia Alusalu enda disainitud Eesti koondise võistluskombe ja Gangneumi jääareenilt toodud rajatähis.

Maailmamastaabis on näituse üheks suurimaks rariteediks meeste jäähokifinaali litter koos finaalis osalenud Saksamaa ja Venemaa olümpiasportlaste kaptenite autogrammidega.  

Taliolümpiale tagasivaatavale näituse valmimisse on oma panuse andnud meie olümpiaatleedid, EOK ja Eesti Meedia. Näituse kuraatoriks on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi programmispetsialist Rait Männik.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum asub Tartus aadressil Rüütli 15 ning ootab külastajaid kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.