Spordialaliitude toetuste taotlemiseks rajatakse uus keskkond

30.09.2019
Tagasi
30.09.2019

Tänu EOK, Kultuuriministeeriumi ja Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse koostööle ning RIA toetusele on spordialaliitudele toetuste taotlemiseks valmimas uus keskkond, kus hakatakse toetusi taotlema juba2020. aastaks.

Tänu EOK, Kultuuriministeeriumi ja Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse koostööle ning RIA toetusele on spordialaliitudele toetuste taotlemiseks valmimas uus keskkond.

Uues keskkonnas hakkab toimuma tegevustoetuse (sh kohtunike toetuse), noortespordi toetuse ning saavutusspordi toetuse taotlemine, otsustusprotsess, lepingute sõlmimine ning aruandlus. Lisaks hakatakse läbi uue keskkonna taotlema ka riiklikke spordistipendiume.

2020. aasta toetuste taotlemise tähtaeg on 31.10.2019 ning seda saavad spordialaliidud teha juba uues keskkonnas. Enne seda viiakse oktoobri teises pooles spordialaliitudele läbi ka koolitus uue keskkonna kasutamise kohta.  

Mis muutub võrreldes vana keskkonnaga? Kõige suurem muutus on kõikide toetustega seotud protsesside viimine keskkonda. Kui varem toimus keskkonnas ainult taotlemine ning osa otsustusprotsessist, siis uues keskkonnas hakkab olema lisaks taotlemisele ka kogu otsustusprotsess ning lisaks veel ka lepingutega seonduv ja aruandlus. Neist viimane hakkab olema seotud taotlemisel sisestatud andmetega ehk osa aruandlusest saab taotlemise käigus justkui juba tehtud.

Lisaks eelnevale hakkab keskkond spordialaliitudele automaatselt saatma ka erinevaid meeldetuletusi, mis hoiab oluliselt kokku varem keskkonnavälisele suhtlemisele kuluvat aega.