Spordinädala avaüritus on heategevuslik Teatejooks

08.09.2021
Tagasi
08.09.2021

Neljapäeval, 23. septembril toimub Eesti suurim koolinoorte spordiüritus heategevuslik Teatejooks suursündmusena üle Eesti, mis avab Spordinädala. Osalema on oodatud 5.-9. klasside õpilased, kes jooksul osalemisega annavad panuse nende laste heaks, kes on kaotanud liikumisvõime.


„Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning populariseerida sportlikke eluviise. Üritusel on ka heategevuslik poolt, millega kutsume üles andma panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu nende laste heaks, kes on liikumisvõime kaotanud,“ ütles Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Heategevuslikku Teatejooksu korraldatakse Eestis 16. korda ning seekord Spordinädala avaüritusena. Jooks toimub 8-liikmeliste võistkondadena, kus iga jooksja peab läbima 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Jooksule eelneb soojendus koos nimeka sportlase või spordielu eestvedaja juhtimisel. Osavõtt on kõigile tasuta, registreerimine on avatud kuni 13.09.2021 kodulehel www.teatejooks.ee.

Erik Pallase sõnul on Teatejooksu traditsiooni jätkamiseks valmis kõikide maakondade spordielu eestvedajad, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid. „Sel aastal on osavõtjaid oodata 12 000 ning sündmus toimub 28 toimumiskohas üle Eesti,“ ütles Pallase.

Teatejooksule annavad erinevates paikades üle Eesti avapaugu ka Spordinädala patroonid. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Spordinädalast võib osa võtta igaüks! Korraldage vahva tervisepäev või sportlik lõunapaus; unustamatu matk, ettevõttesisene võistlus või muu tervislik tegevus. Värske õhk ja kehaline tegevus on kõige efektiivsem ravim jõudeelu elamise vastu. Suurendame koos liikumisharrastusega inimeste hulka!

Spordinädala koduleheküljel www.spordinadal.ee saate registreerida oma ettevõtte sündmuse ning loosirattast on võimalik võita 2 tervisliku elustiili koolitust Ott Kiivikaselt.

Lisaks on kõigil teie ettevõtte töötajatel terve septembrikuu võimalus osa võtta Spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saate registreerida https://spordinadal.ee/et/eok-spordinadala-valjakutse

Samuti julgustame teid aastaringselt oma ettevõttes läbi viima NATO-testi, mis annab ülevaate kehalisest võimekusest https://spordinadal.ee/et/nato-test. Rohkem infot leiab aadressil www.spordinadal.ee.