Tallinnas toimus esimest korda Team Estonia sportlasfoorum

26.10.2022
Tagasi
26.10.2022
26. oktoobril Tallinnas O’Learys Kristiine meelelahutuskeskuses toimunud Team Estonia sportlasfoorumile kogunes ideid ja tarkusi ammutama sadakond Team Estonia liiget. Ürituse korraldas EOK sportlaskomisjon.

Sportlasfoorum on sportlaselt sportlasele loodud sündmusega, kus saab ammutada inspiratsiooni teiste edulugudest ning kuulata välismaa tippude kogemuslugusid. Ürituse peaesinejaks oli Rahvusvahelise Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esinaine Emma Terho, kes diskuteeris EOK sportlaskomisjoni esimehe Gerd Kanteriga.

„Sportlased jagunevad kahte leeri: ühtesid huvitab ainult enda ninaesine, teised tahavad leida muutusi laiemalt. Sportlasfoorumi abil saame kaasata meie sportlasi, Team Estonia liikmeid meie tegevusse ning tutvustada neile olulisi teemasid. Omades häid suhteid ROK-i sportlaskomisjoniga, on mul hea meel, et meil õnnestus kuulata ROKi sportlaskomisjoni esinaise Emma Terho mõtteid. Loodan, et meie sportlased said tema ettekandest innustust,“ ütles Kanter.

Terho kiitis EOK sportlaskomisjoni initsiatiivi sportlasfoorumi korraldamisel. „See on väga positiivne, sest just sellist lähenemist sportlastega suhtlemisel me ROKi poolt ootamegi. Ma saan aru, et on paras väljakutse saada kõiki sportlasi ühte kohta kokku, kuid on oluline, et nad viivad pärast meie sõnumit edasi. Tänane üritus oli silmapaistev, siin tekkis häid diskussioone ning mõttekohti, kuidas võiksime edaspidi koostööd teha,“ ütles 1998. aasta Nagano ja 2010. aasta Vancouveri olümpiamängudel Soome jäähokinaiskonnaga pronksi võitnud Terho.

Lisaks ammutasid kuulajad inspiratsiooni maadleja Epp Mäe, endiste profiratturite Tanel Kangerti ja Sander Maasingu, endise suusahüppaja Kaarel Nurmsalu edulugudest, oma vaateid jagasid spordipsühholoog Snežana Stoljarova ja spordiajakirjanik Ott Järvela. Kogu päeva vältel oli soovijatel võimalus osa võtta privaatsetest 20-minutit kestvatest coachingu minisessioonidest.

EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega.