Täna kogunes Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon

27.03.2018
Tagasi
27.03.2018
Täna toimunud Eesti Olümpiakomitee tippsordikomisjoni koosolekul vaadati üle talialade EOK noorte toetussüsteemi kuuluvate sportlaste nimekiri ja olümpiaettevalmistuse C-taseme toetust saavat sportlaste nimekiri. Lisaks tehti eriotsus, millega tõsteti mitmevõistleja Maicel Uibo olümpiaettevalmistuse programmis B-taseme toetusele kuni augusti lõpuni.

Tippspordikomisjoni esimehe Tõnu Tõniste sõnul oli koosoleku fookus põhiosas noorte talispordialade toetussüsteemi kuuluvate sportlaste nimekirja läbi vaatamisele. „Spordialasid ja kandidaate on palju ning nende läbitöötamiseks kulus ka aega. Kokku määrati järgmiseks perioodiks toetus 14 talispordialade noorsportlasele .“ selgitas Tõniste ja lisas: „C-taseme toetuste arutelu käsitles suuresti mõttevahetust toetuse tasemete kriteeriumite määratlemisel ja ka karjääri lõpetanud sportlaste nimekirjast välja arvamise põhimõtete üle. Mis puudutab toetustasemete kriteeriume, siis tegime täna ka ühe eriotsuse, mis puudutab kergejõustiku mitmevõistlejat Maicel Uibot, kes saavutas märtsis toimunud maailma sisemeistrivõistlustel 7-võistluses 3. koha. Olümpiaettevalmistuse toetusprogrammi reeglite kohaselt see tulemus lisatoetust ei taga, kuid tippspordikomisjoni hinnangul võimaldab see tulemus siiski teha eriotsuse ja Maicel Uibo määrata olümpiaettevalmistuse programmi B-taseme sportlaseks. Täiendavalt otsustati, et vastava taseme treeneritoetust hakkab saama ka Uibo treener Petros Kyprianou. Kuna järgmine korraline sportlaste tasemettoetuste määramine toimub augustis, siis tänase otsusega kinnitasime Maicel Uibo olümpiaettevalmistuse programmi B-tasemel toetusega sportlaseks kuni selle aasta augusti lõpuni.“. 

EOK olümpiaettevalmistuse süsteemi B-tase tagab sportlasele igakuise palgafondi toetuse 1600 EUR ja ettevalmistustoetuse  1400 EUR. B-taseme sportlase treeneri igakuine toetus 1200 eurot. 

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad: Tõnu Tõniste – esimees, Jaan Talts – aseesimees, Erki Nool, Jaak Mae, Anna Levandi, Jaan Kirsipuu, Aavo Põhjala, Jaanus Kriisk.