Tokyo olümpiamängud on avatud! Mida toob OM-i esimene täispikk võistluspäev?

23.07.2021
Tagasi
23.07.2021

Tokyo suveolümpiamängud avati suurejoonelise avatseremooniaga, kus olümpiatule süütas tennisist Naomi Osaka. Enne avamist oli võistlustules viis eestlast – paarisaeruline neljapaat jäi eelsõidus kolmandaks ning jätkab pühapäeval vahesõidus, Reena Pärnat sai individuaalvõistluse eelringis 626 silmaga 53. koha ning tema võistlus jätkub 27. juulil duellis. Mida toob uus päev?


Esimesena on eestlastest võistlustules epeenaised. Eesti aja järgi kell 4.25 kohtub Erika Kirpu individuaalvõistluse avaringis ameeriklanna Kelly Hurleyga, samal ajal vehkleb kõrvalrajal Julia Beljajeva, kelle esimene vastane on prantslanna Coraline Vitalis. Samal tabelipoolel vehkleb Katrina Lehis oma avamatši Eesti aja järgi kell 4.55, kui vastaseks on poolatar Ewa Trzebinska.

Eesti aja järgi kell 5 hommikul antakse start meeste maanteesõidu grupisõidule, kus eestlastest teevad kaasa Tanel Kangert ja Peeter Pruus. Start antakse Musashinonomori pargis ning 234 km pikkuse sõidu finiš on Fuji Speedway ringrajal.

Enda esimese stardi Tokyos teeb laskur Peeter Olesk, kes võistleb Eesti aja järgi kell 7 hommikul meeste 10 m õhupüstoli harjutuses. Samal ajal peaks väljakule saama ka Eesti tennise esireket Anett Kontaveit, kes kohtub kreeklanna Maria Sakkariga. Samuti peetakse esimesed mängud sulgpallis, kus Raul Must läheb kl 14 vastamisi Chen Lungiga.

24. juulil tehakse ka Eesti spordiajalugu, kui esimese eestlasest ratsutajana alustab võistlust Dina Ellermann koos oma hobuse Donna Annaga. Koolisõidus on Ellermanni start Eesti aja järgi kell 14.05.

Enda esimese stardi olümpial teeb Eesti aja järgi algusega kl 13 ka Kregor Zirk, kes ujub 400 m vabaujumise eelujumises.

XXXII suveolümpiamängud peetakse Jaapani pealinnas Tokyos 23. juulist 8. augustini. Eesti koondist esindab 34 sportlast ja hobune, koondis kannab Nike võistlusriideid ning Montoni vabaajariideid. Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaate erilehel www.eok.ee/tokyo-2020 ning EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „Olympiafann“. Olümpiamänge saab jälgida Kanal 2, Kanal 12 ja DUO 7 vahendusel ning portaalis Postimees.ee.