Tokyo OM 3. päev: Kuuba võitis avakohtumise, vehklejad valmistuvad naiskonnavõistluseks

26.07.2021
Tagasi
26.07.2021
Tokyo suveolümpiamängude kolmas täispikk võistluspäev pakkus eestlastele positiivseid emotsioone – sulgpallur Kristin Kuuba alustas individuaalturniiri alagruppi võiduga, Kregor Zirk ujus välja taasiseseisvunud Eesti ujujate parima individuaaldistantsi koha.

Kuuba olümpiadebüüt osutus edukaks, kui eestlanna alistas esimeses alagrupimängus 2:0 (21:19, 21:13) peruulanna Daniela Maciase. Kuuba järgmine mäng toimub täna Eesti aja järgi kell 12.30, kui eestlanna kohtub teises alagrupimängus tugeva tailanna Busanan Ongbamrungphaniga. Raul Must on kell 4 juba kohtumas hispaanlase Pablo Abianiga.

Ujumises pääsesid eestlased üle 40 aastas taas poolfinaali. Kregor Zirk sai 200 m vabaltujumises ajaga 1.46,67 13. koha. Eneli Jefimova lõpetas naiste 100 meetri rinnuliujumise poolfinaali viimasena ehk 16. kohal ajaga 1.07,58. Zirk osales seejuures ka õhtuses programmis kavas olnud 200 m liblikujumises, kus sai ajaga 1.57,26 25. koha.

Ingrid Puusta tegi oma seni parima sõidu olümpiamängudel ja hoiab kuue sõidu järel kokkuvõttes endiselt 15. kohta. Kui esimese kolme sõidu jooksul sai Puusta parimana 12. koha, siis esmaspäeval oli ta esimeses sõidus kümnes. Teises sõidus tuli Puusta 14. ja kolmandas 17. kohale.

Meeste Laseril tuli Karl-Martin Rammo esmaspäeval esimeses sõidus 13. ja teises sõidus 19. kohale. Pühapäevases avasõidus oli eestlane 16. Kolme sõidu järel hoiab Rammo 29 kohapunktiga (kehvim sõit läheb mahaarvamisele) 21. kohta. Laser jätkub ka homme.

27. juulil on võistlustules Eesti epeenaiskond (Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, varu Irina Embrich). Avaringis kohtutakse Eesti aja järi kell 5.40 veerandfinaalis Poolaga.

Lisaks neile on Eesti sportlastest võistlustules homme ka 200 meetri rinnulidistantsil alustav ujuja Martin Allikvee. Eesti triatleetidest on tsunamihoiatusele vaatamata Eesti aja järgi kell 00.30 stardis Kaidi Kivioja. Maastikurattakrossis stardib Eesti aja järgi kell 9 Janika Lõiv.

XXXII suveolümpiamängud peetakse Jaapani pealinnas Tokyos 23. juulist 8. augustini. Eesti koondist esindab 34 sportlast ja hobune, koondis kannab Nike võistlusriideid ning Montoni vabaajariideid. Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaate erilehel www.eok.ee/tokyo-2020 ning EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „Olympiafann“. Olümpiamänge saab jälgida Kanal 2, Kanal 12 ja DUO 7 vahendusel ning portaalis Postimees.ee siit

Eesti Olümpiakomitee Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. Eesti olümpiakoondist toetavad PAF, ERGO, Nike, JCDecaux, Monton, Olympic Casino, SYNLAB, COOP, Sportland, Toyota ja FORUS.