Vasaraheitja Kelly noorte OM-il seitsmes, korvpallur Pulk viskevõistlusel 13., vibulaskja Õun 17.

15.10.2018
Tagasi
15.10.2018

Buenos Aireses toimuval noorte OM-il võistlesid täna Eesti vasaraheitja Annika Kelly ja vibulaskja Hendrik Õun, viskevõistlusest võtsid osa korvpallurid Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder. Eesti koondise päeva kõrgemateks tulemusteks olid Kelly 7. koht, Pulga 13. ning Õuna 17. koht.

Vasaraheitja Annika Kelly, kes reedel esimeses võistlusvoorus parandas kaks korda järjest Eesti U18 rekordit, viies selle lõpuks 63.41 peale, alustas tänast võistluspäeva üheksandalt positsioonilt – nimelt peetakse noorte OM-il kergejõustikuvõistlused kõigil aladel kahe etapina, kus osalevad kõik sportlased ning lõppkohad selguvad kahe võistluspäeva tulemuste summeerimisel. Tänases teise võistlusvooru avakatses heitis Kelly 60.07, mis teenis talle võistluste kokkuvõttes 7. koha. Võitis ülekaaluka tulemusega ukrainlanna Valeria Ivanenko, kes reedel heitis 74.90 ja täna 72.08. 

Annika Kelly nentis, et koht oli täna küll parem, aga eelmise vooru tulemusega on rohkem rahul. „Ring tundus ka esimeses voorus kiirem olevat, täna ei saanud kõike tehniliselt klappima,“ ütles ta pärast võistlust. 

3x3 korvpalluritüdrukutele peeti täna viskevõistlus, kus igast riigist sai osaleda kaks mängijat. Eestit esindasid Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder. Kvalifikatsiooniringis tuli 2-punkti joone tagant 30 sekundi jooksul teha 10 viset, iga korvi läinud vise andis punkti. Paremusjärjestus kujunes esmalt sissesaadud visete arvu alusel ning seejärel vaadati kulunud aega. Janne Pulk sahistas korvi 4 tabamust 27,3 sekundi jooksul, mis andis 13. koha. Johanna-Eliise Tederilt tuli 2 korvi 30,0 sekundi jooksul ning protokolli läks kirja 31. koht. Neli paremat pääsesid finaali, kus võitjaks krooniti prantslanna Mathilde Peyregne, esikolmikusse said veel Tšehhi ja Argentiina mängija.

 

Hendrik Õun pidas maha vibulaskmise individuaalvõistluse 1/16 eliminatsiooniringi Iraani sportlase Reza Shabani vastu. Duell oli kõrgetasemeline: 60 meetri pealt tabas Õun neljas setis kaks tabamust kümnesse, seitse tabamust üheksasse ning kolm seitsmesse, samas suutis vastane enamat – viis tabamust kümnesse, neli üheksasse ja kolm kaheksasse, kusjuures viimases setis tulid tal kõik kümnesed. Õun suutis võita ühe seti, kuid kolm setivõitu ja duellivõit läksid ikkagi vastasele. Kokkuvõttes teenis Õun noorteolümpialt rahvusvahelise segapaaride võistluse 6. koha kõrvale individuaalvõistluse 17. koha. „Ootused olid suuremad, aga teadsime, et see ei tule lihtne duell. Kuna segatiimi laskmisel oli läinud kokkuvõttes hästi, siis paratamatult lootsime ka siit head tulemust. See pani ka suuremad pinged peale. Vastane oli põhimõtteliselt võidetav, aga õnne kuigipalju täna ei olnud ning paar viga said otsustavaks,“ ütles Õuna kohapealne treener Pearu Jakob Ojamäe.

 

Teisipäeval on noorteolümpial võistlustules Eesti kergejõustiklased: teivashüppaja Eerik Haamer, odaviskaja Gedly Tugi ning 200m jooksus Ken-Mark Minkovski ja Ann Marii Kivikas. Kõiki nelja ootab ees teine ja otsustav võistlusvoor, kuhu tulevad kaasa esimese vooru tulemused. Haamer püstitas laupäevasel võistlusel uue Eesti U18 rekordi 5.15, mis oli teivashüppe avapäeva teine tulemus. Tugi sai odaviskes kirja 52.65, mis on esimese võistlusvooru kuues tulemus. Minkovski jooksis esimese võistlusvooru seitsmenda ajaga 21,69 end A-finaali ning Kivikase aeg 25,43 oli kokkuvõttes 15. Kergejõustikuvõistlused algavad Eesti ajas kell 20. 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud. Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust.