Video: Dina Ellermann ja Donna Anna valmistuvad elu esimeseks olümpiaks

01.07.2021
Tagasi
01.07.2021

Esimese Eesti ratsutajana olümpiamängudel võistlev koolisõitja Dina Ellermann asub Tokyo poole teele juba sellel nädalavahetusel. Nimelt läheb hobune Donna Anna laupäeval Saksamaale nädalaks karantiini ning sealt Belgiasse, kust viiakse kõik hobused juba Jaapani pealinna.


Kuigi Donna Anna pole kunagi lennukiga sõitnud, usub Ellermann, et hobune peab 13-tunnise reisi kenasti vastu. „Hobustele on mõeldud spetsiaalsed tšarterlennukid, mille sisse pannakse konteinerid. Hobused arvavad ikkagi, et konteiner on tavaline hobuseauto. Meie ise ei saa sinna kaasa, kuid seal on arstid ning 60 hobuse peale on 9 priviligeeritud groom’i, kes olukorral silma peal hoiavad,“ ütles Ellermann.

Kuigi COVID-19 tõttu tuleb nii Ellermannil kui hobusel üsna palju erinevaid teste teha, pole see olümpiaelevust kahandanud.

„Paberimäärimist on väga palju, see on tõrvatilk meepotis. Samas peab muid ettevalmistusi tegema, et meil oleks kõik hästi. Võistlesime eelnevalt kolmel MK-etapil, see andis enesekindlust juurde. Loodame et saame ka kohapeal trenni teha. Ma loodan, et Donna Anna väga stressi ei lähe, et ta nii kaua peab kodust eemal olema. Tal on alati sõbrannad ja sõbrad kaasas, sest võistleme mitme hobusega, kuid nüüd ta peab üksi olema. Väga kogenud ta ei ole, aga äkki suudame teha oma sõitu!“


Donna Anna on Eestis sündinud, kasvanud ja koolitatud 14-aastane hobune. Ellermann sai hobuse, kui viimane oli 5-kuune. „Niipea kui ma nägin Donna Annat, siis ma teadsin, et ta on minu hobune! Kui ta on koos minuga sajaprotsendiliselt, siis tulevad kõik asjad lihtsasti välja,“ hindas Ellermann. „Ma võin öelda, et me oleme heas vormis, aga ma ei tea, mis tema peas toimub. Ta on ka mära, kes on tunduvalt tujukamad tegeleased – neil on alati oma arvamus. Üldjuhul meil klapib, aga tema teab, et ta on boss!“

Tokyo olümpiamängude koolisõit  algab 24. juulil, olümpiamängude otseülekandeid saab vaadata Kanal 2 ja Kanal 12 ning Postimees.ee portaali vahendusel.