Video: Jaapani suursaadiku tervitus Eesti olümpiakoondisele

06.07.2021
Tagasi
06.07.2021
Jaapani suursaadik Eestis T.E. hr Hajime Kitaoka saatis heade sõnadega Tokyo olümpiamängude poole teele Eesti olümpiakoondise, keda esindasid kaugushüppaja Ksenija Balta ja laskja Peeter Olesk.
Avaldame suursaadiku pöördumise:

"Daamid ja härrad!

Ma tänan teid, et andsite mulle võimaluse öelda paar sõna sellel kõige tähtsamal üritusel saatmaks teele Eesti olümpiakoondist Tokyosse.  

Olümpiamängude korraldajariigi Jaapani suursaadikuna on väga muljetavaldav kohtuda Eesti olümpiakoondise 34 liikme esindaja Peeter Oleski ja Ksenija Baltaga, kes on üsna pea minemas Jaapanisse, riiki, mis tähistab oma 100-aastast sõprust Eestiga. Seda sõprust kinnistas äsja toimunud Jaapani välisministri Toshimitsu  Motegi visiit Eestisse.

See oli Jaapani välisministri ajalooline esimene visiit Eestisse. Tänu Eesti ja eestlaste lahkusele ja heldusele oli tema visiit äärmiselt tulemusrikas. Seejuures kohtuti Eesti välisministri Eva-Maria Liimetsaga, peaministri Kaja Kallasega. Koos korraldati erinevaid vastuvõtte, mis sümboliseerivad meie kahe riigi kindlat ja pikaajalist sõprust. 

Kõik teavad, et olümpiamängud on seekord COVID19 tõttu väga teistsugused, mis tähendab, et Jaapan peab olümpiamänge läbi viima erakorralistes tingimustes.


Kuid Jaapan võtab neid erakordseid olusid väljakutsena. See on tõepoolest suur väljakutse, mistõttu vajab Jaapan olukorraga toimetulekuks võimalikult paljude inimeste toetust. Jaapan soovib luua ühtsustunnet võimalikult paljude riikide vahel.  

Eesti oli üks esimesi riike, mis näitas Tokyo olümpiamängude mündi ja postmargi väljaandmisega sellist toetust ning mul oli väga suur au osaleda 26. mail toimunud esitlusel koos EOK president Urmas Sõõrumaaga.  

See on kaunis viis Eesti poolt arendada koostööd Tokyo olümpia eel. Ja nüüd tahaksin teile meelde tuletada, et ka Jaapan on seda teinud.  

Jaapanis on linn nimega Saku, mis on Eesti Saku sõsarlinn. Jaapani Saku on Eesti olümpiakoondise võõrustajalinn, treeningpaik ning nad ootavad elevusega Eesti sportlaste saabumist.  

Eelmisel aastal enne Jaapani suursaadikuna ametisse astumist, külastasin Jaapanis Saku linna ja nägin pealt,  kuidas tehti vajalikke ettevalmistustöid. Kõik selleks, et muuta kogu Eesti koondise viibimine Jaapanis nii mugavaks kui võimalik.  

Nad on juba õppinud Eesti hümni laulma, muidugi eesti keeles.

Nad on juba õppinud eesti keeles tervitama.

Daamid ja härrad! Jah, ma olen Jaapani suursaadik Eestis.

Seetõttu on minu kõige olulisem töö edendada Eesti-Jaapani sõprust veelgi.

Nüüd on möödunud minu saabumisest Eestisse üks aasta ja 10 kuud. See periood võib olla lühike, kuid siiski piisavalt pikk, et panna mind teie riiki armuma, ja piisavalt pikk, et muuta mind pooleestlaseks.  

Seetõttu olen siin, Eestis, koos kõigi oma Eesti sõpradega otsustanud teile, kõigile Eesti olümpiakoondise liikmetele, kaasa elada!

Lõpetuseks ütlen kogu südamest: Edu!

Võib-olla pole see päris piisav, nii et ma ütlen: Palju edu!

Tänan väga!"