X Eesti Spordi Kongressil arutati spordiseaduse muutmist ja EOK spordi vahekohtu loomist

26.05.2023
Tagasi
26.05.2023
26. mail Paide Muusika-ja Teatrimajas toimunud X Eesti Spordi Kongressil tutvustati Eesti Spordi Harta muutusi ja arutati, kas spordi sisuliste vaidluste lahendamiseks võiks luua EOK spordi vahekohtu.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa märkis kongressi avamisel, et viie aasta tagused teemad on kõigile olulised tänagi.
 
„Tõdesime viis aastat tagasi, et spordiseeme istutatakse lapsepõlves ja tippsport vajab maailmas läbilöömiseks erilist mõistmist ja toetamist. Aktuaalsed on need teemad tänagi. Inimese iseloom on ikka jäänud samaks – unistame, rõõmustame, vahest pettume, kirume neid, keda oleme valinud. See on inimlik. Mida me siis tahame? Turvalist ja õnnelikku elu ning et tervis alt ei veaks. Seda kõike pakub meile spordi maagiline sõna – liikumine. Vaja on harjutada ja harjuda. Spordirahvas on sitke, me saame kõige hakkama,“ ütles Sõõrumaa.

Kultuuriminister Heidy Purga märkis, et tänavune aasta on spordirahvale igati märgiline – tähistame nii liikumisaastat kui ka Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäeva. „Meie spordikorraldajad ja andekad sportlased teevad Eestit maailmas suuremaks. Sportlaste edu suurvõistlustel ning Eestis toimuvad rahvusvahelised võistlused innustavad Eesti inimesi, ka rohkem igapäevaselt liikuma. Piisav liikumine on aga pikema elu ja hea tervise vundament. Mida rohkem liikujaid, seda rohkem terveid ja õnnelikke inimesi,“ rääkis ta.

Eesti Spordi Harta vajas kaasajastamist ja täiendamist, eesmärgiga muuta spordivaldkond arusaadavamaks ning väärtuspõhisemaks. Loe täpsemalt SIIT.


Et seadusandlus käiks kaasas meie tegevuse muutumisega, võetakse ette suurem spordiseaduse muudatus. Ettepanekuid spordiseaduse muutmiseks saab lugeda SIIT.

Lisaks esitleti Eesti Spordi Kongressil EOK spordi vahekohtu ehk vaidluste viimase etapi loomist. Spordirahvas peab ise olema võimeline lahendama spordisiseseid vastuolusid spordi sees. Kuidas seda võiks lahendada, saab lugeda SIIT.

Eesti Spordi Kongressi korraldab Eesti Olümpiakomitee, kongress toimub kord olümpiatsüklis. Kongressist, mille eesmärk on arutleda Eesti spordi olulisemate võtmekohtade üle ning leppida kokku lahendustes, võtavad osa spordiorganisatsioonide ning riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad.

Kongressi materjalid: