Tippsport

Eesti Olümpiakomitee eesmärk noortespordi arendamisel on läbi märkamise, koolitamise ja toetamise aidata kaasa Eesti tippspordi järelkasvu arengule.

Kui spordialaliidud vastutavad oma ala sees noortespordi käekäigu ja arengu eest ise, siis EOK tegeleb laiema, aladeülese vaatega. Oleme loonud erinevaid võimalusi selleks, et tugeva tippspordi perspektiiviga noored erinevatelt spordialadelt saaksid pühenduda spordile.

Audentese Spordigümnaasiumis, kus õpivad erinevate spordialade noored, on loodud soodsad eeldused paralleelselt haridustee omandamiseks ning kõrgete sportlike tulemuste saavutamiseks. Tippspordis läbi löömiseks vajalikke täiendavaid teadmisi annab noorsportlastele EOK koolitussari "Lase tiiger välja!".

2017. aasta märtsis juurutasime noorte saavutusspordi toetussüsteemi, mille raames toetame 14-22-aasta vanuseid tippspordieeldustega noorsportlasi eesmärgiga toetada nende arengut, tõsta konkurentsivõimet omaealiste seas ning lihtsustada üleminekut täiskasvanute klassi.

Regulaarselt lähetab EOK noorsportlasi ka noorte olümpiavõistlustele - iga nelja aasta tagant toimuvatele noorte olümpiamängudele ja iga kahe aasta tagant toimuvatele Euroopa noorte olümpiafestivalidele. Seal saavad noored oma tippspordikarjääri esimese multispordi suurvõistluse kogemuse. Ka paljud hiljem maailma absoluutsesse tippu jõudnud sportlased on oma esimese medali võitnud just noorte olümpiavõistlustelt.