Eesti delegatsiooni lipukandja noorte taliolümpia lõputseremoonial on Johanna Udras + kokkuvõte

22.01.2020
Tagasi
22.01.2020

Noorte taliolümpiamängud Lausanne'is on lõppenud, Eesti sportlased võitsid ühe individuaalse ja kolm võistkondlikku medalit. Eesti delegatsiooni lipukandjana astub lõputseremoonial üles murdmaasuusatamise vabatehnikasprindis viienda koha saanud Johanna Udras. 

Foto: Olen Olümpiafänn / EOK

Eesti delegatsiooni juhi Merle Kaljuranna hinnangul oli noorteolümpia Eesti koondisele väga edukas. „Väga rõõmustav, et Eesti sai noorte olümpialt läbi aegade esimese individuaalse kuldmedali. Eesti spordi järelkasv on tugev – seda näitasid meie tublide sportlaste sooritused kõigil üheksal osaletud spordialal. Samuti on mul on hea meel, et Rahvusvaheline Olümpiakomitee on leidnud formaadi, kuidas võistkonnaalade üksikud esindajad saavad võimaluse noorte olümpiamängudel osaleda,” ütles Kaljurand.

25-liikmeline Eesti koondis osales Lausanne’is üheksal alal, võites ühe individuaalse ja kolm võistkondlikku medalit.

Eesti koondise medalid:

  • 1 kuldmedal freestyle-suusatamise pargisõidus (Kelly Sildaru)
Foto: Olympic Information Services

Nö olümpialipu alla kuuluvad medalid (punktiarvestuses need medalid ei kuulu Eestile):

  • 1 võistkondlik kuldmedal 3 vs. 3 jäähokis (Marek Potšinok)
  • 1 võistkondlik kuldmedal iluuisutamise rahvusvahelisel võistkonnavõistlusel (Arlet Levandi)
  • 1 võistkondlik pronksmedal 3 vs. 3 jäähokis (Erik Potšinok)

Eesti koondislaste individuaalsed kohad esitosinas:

  • 1. koht Kelly Sildaru, freestyle-suusatamise pargisõit
  • 5. koht Johanna Udras, murdmaasuusatamise vabatehnikasprint
  • 12. koht Arlet Levandi, meeste iluuisutamise üksiksõit

Eesti delegatsioon kannab noorteolümpial Salomoni rõivaid ja varustust. Lõputseremoonia algab õhtul Šveitsi aja järgi kolmapäeval, 22. jaanuaril kl 19.00 (Eesti ajas kl 20.00) ning sellele saab Olympic Channeli ülekande vahendusel kaasa elada kõikjal maailmas. Ülekandeid vahendab EOK erileht https://www.eok.ee/lausanne-2020. Samuti saab noorteolümpia emotsioone meenutada ja tagantjärgi taas läbi elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann”. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte taliolümpiamängud peeti tänavu 9.-22. jaanuarinni Lausanne’is, kus osales 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest.

Varasemalt on noorte olümpiamängudel osalenud nüüdseks juba olümpiasportlased kahevõistleja Kristjan Ilves ja laskesuusataja Rene Zahkna, kes võitis 2012. aastal Innsbruckis kaks hõbemedalit. Samuti näiteks judoka Mattias Kuusik ja sulgpallur Kristin Kuuba, kes on nüüdseks pääsenud EOK olümpiaettevalmistusprogrammi.

Järgmised noorte taliolümpiamängud toimuvad 2024. aastal Lõuna-Koreas Gangwoni provintsis, mis võõrustas ka 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamänge. Enne seda on veel 2022. aastal tulemas suvised noorte olümpiamängud Senegali pealinnas Dakaris.