Eesti laskesuusakoondislane tunnistati olümpial lähikontaktseks

29.01.2022
Tagasi
29.01.2022

Seoses Eesti olümpiakoondislase Riho Roosipõllu koroonajuhtumiga selgus, et talle lennukis lähedal istunud laskesuusataja Susan Külm on tunnistatud lähikontaktseks. Külm saab siiski olümpiamängudel treeningutega jätkata, kui tema testid on negatiivsed.


Susan Külm eritranspordiga treeningule minemas. FOTO: EOK

„Kehtivate reeglite järgi tunnistati Külm lähikontaktseks. Ta peab edaspidi nädala aja jooksul andma proove kaks korda päevas, erinevalt tavaolukorrast käiakse neid tema toas võtmas. Külm saab jätkata treeningutega, kuid peab kasutama eritransporti võistluspaika ja tagasi, ta peab vältima olümpiakülas liikumist, sööma teistest eraldi ning viibima oma toas,“ selgitas Eesti delegatsiooni juht Martti Raju.

Külm on pettunud, et nii juhtus, kuid reeglite vastu ei saa. "Suures plaanis palju ei muutunud, vähemalt saan treenida ning keskenduda oma tegemistele," ütles ta.

XXIV taliolümpiamängud peetakse Hiina pealinnas Pekingis 4. veebruarist 20. veebruarini. Eesti koondist esindab 26 sportlast, koondis kannab Crafti võistlusriideid ning Salomoni vabaajariideid. Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaate erilehel https://www.eok.ee/peking-2022 ning EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis «Olen Olümpiafänn» ja Instagramis «team.estonia». Olümpiamänge saab jälgida Kanal 2, DUO5, DUO 7 vahendusel, portaalis Postimees.ee ning olümpiajutte saab kuulata raadios Kuku.