Eesti lippu kannavad OM-i avatseremoonial Kelly Sildaru ja Martin Himma

02.02.2022
Tagasi
02.02.2022
Eesti lippu kannavad 4. veebruaril toimuval XXIV taliolümpiamängude avatseremoonial Pekingis kaks olümpiadebütanti, freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja murdmaasuusataja Martin Himma.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee jätkab ka Pekingis Tokyo olümpiamängudelt alguse saanud traditsiooniga, kus ühe riigi lippu kannavad mees ja naine korraga. EOK valis lipukandjateks 19-aastase freestyle-suusataja Kelly Sildaru ning 22-aastase murdmaasuusataja Martin Himma.

Sildaru oli uudise üle väga õnnelik „Mul on hea meel, et lipukandmine minu kätesse usaldatakse ja tore, et ma saan seda ka koos Martiniga teha,“ ütles ta. Seejuures näeb Sildaru Linnupesa, kus Pekingi olümpiamängude avatseremoonia toimub, oma sportlasküla toa aknast. 

Himma muigas, et helistas kohe pärast teate saamist oma treener Kalju Ojastele, kes soovitas tal võimalikult soojalt riietuda. „Ta on ka olümpial lippu kandnud (Nagano olümpiamängudel 1998. aastal) ning ta andis paar nippi,“ sõnas Himma. „Juba see oli uhke, et sain olümpiale. Lipukandmine on veel uhkem asi," lisas ta.  

XXIV taliolümpiamängud peetakse Hiina pealinnas Pekingis 4. veebruarist 20. veebruarini. Eesti koondist esindab 26 sportlast, koondis kannab Crafti võistlusriideid ning Salomoni vabaajariideid. Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaate erilehel https://www.eok.ee/peking-2022 ning EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „team.estonia“. Olümpiamänge saab jälgida Kanal 2, DUO5, DUO 7 vahendusel, portaalis Postimees.ee ning olümpiajutte saab kuulata raadios Kuku.

Eesti varasemad lipukandjad taliolümpiatel (taasiseseisvumise järel):

2018 PyeongChang: kiiruisutaja Saskia Alusalu
2014 Sotši: laskesuusataja Indrek Tobreluts
2010 Vancouver: laskesuusataja Roland Lessing
2006 Torino: laskesuusataja Eveli Saue
2002 Salt Lake City: kahevõistluse olümpiapronks Allar Levandi
1998 Nagano: laskesuusataja Kalju Ojaste
1994 Lillehammer: kahevõistleja Allar Levandi
1992 Albertville: kiiruisutamise olümpiavõitja Ants Antson