Terviseradade kuu

Veebruaris 2017 korraldas  Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile ja Sihtasutusega Eesti Terviserajad terviseradade kuu pealkirjaga “Vabariigi terviseks!”, mille raames kutsuti kõiki terviseradadele liikuma.

Eestis on üle saja kodulähedase terviseraja, kus ei ole liikmemaksu ega hapnikupuudust ning mis ootavad liikumishuvilisi aastaringselt sõltumata inimese vanusest, liikumisviisist ja tempost. Terviseradadel saab suusatada, joosta, käia, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka diskgolfi mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga.

Terviseradade kuul kinkisid paljud treenerid ja sportlased tervislikuma vabariigi nimel kõigile huvilistele treeningu oma lemmikrajal. Teiste seas on viisid avatud treeningud läbi kahekordsed olümpiamedalistid Tõnu Tõniste ja Toomas Tõniste, rattalegend Jaan Kirsipuu, võitluskunstide treener Mihhail Kõlvart, treener Sandra Raju ja paljud teised.

”Vabariigi terviseks!” kulmineerus 24.-26. veebruaril, kui umbes 6500 inimest läbisid üle Eesti paiknevatel terviseradadel joostes, kõndides, suuskadel või jalgratastel vabariigi sünnipäeva tähistamiseks kokku ligi 60 000 kilomeetrit. Sellega sai sümboolselt maakerale peale tehtud koguni poolteist ringi.