2 päeva Euroopa Mängudeni: BMX debütant sai vigastada

19.06.2023
Tagasi
19.06.2023

Kaks päeva enne Poolas Krakowis algavaid Euroopa Mänge sai Eesti koondis kurva uudise. BMX rattur Sander Saard võitleb kõhulihaserebendiga ning peab võistlusest loobuma.


Saard osales küll täna peetud treeningul, kuid tunni asemel sai ta sõita 20 minutit. „Natuke sain sõita, proovisin mõningaid trikke, aga vana vigastus andis tunda. Nii väga tahaks sõita, väga äge park, aga tulevikule mõeldes tuleb pidurit tõmmata,“ ütles Saard.

BMX-i eelvõistlus peetakse kolmapäeval. Eestist on veel stardis Kristen Põder ja Liis Lokk, kes täna rada proovisid. „Iga hüpe on veidi teistsugune, minu algne plaan kindlasti ei tööta, tuleb trikke mõelda,“ ütles Põder.


Eesti 3x3 korvpallinaiskond pidas kontrollkohtumise Läti naiskonnaga, mis võideti 21:6. Minskis hõbemedali võitnud naiskonna liikmetest on Krakowis kohal Kadri-Ann Lass ja Annika Köster, lisaks mängivad naiskonnas Sofia Kosareva ja Marie Anette Sepp. Eesti naiskond alustab võistlust 22. juunil, alagrupivastasteks on Leedu, Poola ja Ukraina.


Euroopa Mängud peetakse 21. juulist 2. juulini Krakowi ja Malopolska piirkonnas. 105-liikmeline Eesti koondis võistleb 17 alal. Euroopa Mängude otseülekandeid saab vaadata www.europeangames.tv vahendusel. Eesti koondise tegemistel saab silma peal hoida www.eok.ee/krakow erilehe abil. Eesti koondist riietab Nike.