3x3 poiste korvpallitiim jäi noorte OM-il ülinapilt veerandfinaalist välja

11.10.2018
Tagasi
11.10.2018

Buenoses Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel alistas Eesti poiste 3x3 korvpallimeeskond täna alagrupimängus USA, kuid veerandfinaali pääsu blokeeris otsustav alagrupimäng Venemaaga, kellele tuli lisaajal alla vanduda ülinapilt 21-22. 

Tänases esimeses mängus USA-ga jäi Eesti alguses 9-12 taha, aga siis võttis meeskond end kokku ning mängu teisel poolel viskasid eestlased tabavalt kaugelt peale ja näitasid hingestatud meeskonnamängu. Tulemuseks kindel võit USA üle 21-14. 

Enne viimast alagrupimängu oli Eestil sellega kirjas kaks võitu – USA ja avapäevast Mongoolia (22-13) üle – ning üks kaotus – Argentiinale (19-22). Edasipääs sõltus viimasest alagrupimängust Venemaaga, kes tuli veerandfinaali jõudmiseks kindlasti võita. 

Eesti alustas tugevalt, kuid siis tuli väike mõõn sisse, vastased kogusid hoogu ja viigistasid. Teises pooles kujunes mäng väga võistluslikuks ning seisult 20-20 tuli minna lisaajale. Eesti täitis eesmärgi saada esimesest rünnakust vähemalt 1 punkt, kuid paraku tuli sellele otsa kohe vastaste 2-punktiline kaugvise. Sellega sai mäng mängitud – tablool 21-22 Venemaa kasuks.

 

Eesti eest mängisid Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint, Arthur Herman Entsik ja Jaan Erik Lepp. 

Noorteolümpial jätkab alagrupimängudega veel Eesti 3x3 naiskond, kellel seisavad pühapäeval ees kaks viimast alagrupimängu Tšehhi ja Austraaliaga. Praegu on mängija vigastuse tõttu poolteist kohtumist platsil kolmekesi võidelnud naiskonnal kirjas kaks kaotust: Hollandile 12-22 ja Hispaaniale 11-21. 

Täna on Buenos Aireses eestlastest võistlustules veel teivashüppaja Marlen Mülla, kellel algas just kvalifikatsioonivõistlus. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud. Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust. 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest.