Arlet Levandi jätkab perekonna olümpiatraditsiooni

09.01.2020
Tagasi
09.01.2020

Pelgalt paarikuusena käis Arlet Levandi oma esimestel olümpiamängudel, kui treenerist ema Anna Levandi juhendas 2006. aasta Torino olümpiamängudel Jelena Glebovat. Nüüd teeb 14-aastane Arlet ise oma esimesed sammud olümpiajääl, kui asub reedel, 10. jaanuaril noorte taliolümpiamängudel Lausanne’is võistlustulle meeste üksiksõidu lühikavas.


“See on minu senise karjääri kaalukaim võistlus,” rääkis Levandi Lausanne’i olümpia ametlikule koduleheküljele. “See on suur samm.”

Arlet Levandi kuulub juunioride klassi esimest aastat ning rahvusvahelist võistluskogemust napib. Ometi astub ta maailma parimatele noortele iluuisutajatele kartmatult vastu. Põhjuseid võib otsida Levandi DNA-st, mis pakatab olümpiakogemusest.

Arleti treener ja ema Anna Levandi on kahekordne olümpiasportlane (1984, 1988) ja 1984. aasta naiste üksiksõidu MM-hõbe. Arleti isa, Allar Levandi on osalenud kolmedel olümpiamängudel (1988, 1992, 1994), võites Calgary olümpiamängudel kahevõistluses 1988. aastal pronksmedali.

“Kui mulle meenub, et mu vanemad olid olümpialased ja maailmatasemel tippsportlased, siis tuleb pähe ka mõte, et võiksin äkki nende tasemeni jõuda. Proovin seda saavutada,” sõnas Arlet.

Ema Anna teab pikalt iluuisutamise juures olijana, et Lausanne’i noorte taliolümpiamängudel osalemine on tema poja karjääris tähtis ja keeruline samm. “Mõistan väga hästi, et see võistlus tuli liiga vara. Tegu on väga suur ja tõsise jõuprooviga. Aga Arlet peab avanenud võimaluse ära kasutama. Tunnen, kui raske see kõik tema jaoks on, aga olen väga uhke, sest ta rügab väga kõvasti tööd teha ja võitleb hea tulemuse nimel,” hindas Anna.

Arlet treenib kuus korda nädalas, alustades vahel kell kuus hommikul, et saaks jääl vähemalt kaks tundi veeta.  

“Mulle väga meeldib uisutades artistlik olla ning oma uisutehnikat näidata. Ma ei mõtle punktisummale ega kohale, tahan lihtsalt kava puhtalt esitada. Teen kavade kallal palju tööd ning soovin selle tulemusi jääl näidata. Võib-olla olen võistluspäeval närvis, aga pigem on see elevus. Noorte olümpia on minu jaoks hea kogemus!”

Fotod: OIS/Joe Toth