Arlet Levandi võitis rahvusvahelise segavõistkonna Julgus koosseisus noorteolümpial kuldmedali

15.01.2020
Tagasi
15.01.2020

Noorte olümpiamängudel Julguse (Courage) nime all võistelnud segatiim, kuhu loosi tahtel kuulusid vene iluuisutaja Kseniia Sinitsõna, Eesti iluuisutaja Arlet Levandi, Gruusia iluuisupaar Alina Butaeva-Luka Berulava ja Jaapani jäätantsupaar Utana Yoshida-Shingo Nishiyama, võitis rahvusvahelisel võistkonnavõistlusel kuldmedali.

Foto: OIS

Individuaalvõistlusel kaheksa esitosinasse pääsenud nais- ja meesüksiksõitjat ning esimesed kaheksa jäätantsu- ja paarissõidupaari loositi rahvusvahelistesse võistkondadesse, mis kandsid nimesid nagu “Lootus” (Hope), “Tulevik” (Future), “Motivatsioon” (Motivation) jne. Rahvusvahelisele võistkonnavõistlusele pääses võistlema ka meesüksiksõidus 12. koha saanud Eesti iluuisutaja Arlet Levandi. 

Loosi tahtel sattus Levandi ühte võistkonda naiste üksiksõidus hõbemedali võitnud Venemaa uisutaja Kseniia Sinitsõnaga, paarissõidus pronksmedali võitnud Gruusia paariga Alina Butaeva – Luka Berulava ja jäätantsus kuuenda koha saanud Jaapani paariga Utana Yoshida-Shingo Nishiyama. Võistkonnavõistlusel tõid Julguse tiimile maksimumpunktid Sinitsõna ja Yoshida – Nishiyama. Butaeva – Berulava lisasid skoorile kolmanda koha punktid. Julguse ülekaal oli nii suur, et eestlase jäälemineku ajaks oli kuldmedal juba kindlustatud. Levandi panustas tulemusse seitsmenda kohaga ning Julgus teenis kokku 24 punkti. Hõbemedali saanud segatiim jäi kahe punkti kaugusele. 

Arlet Levandi nentis, et ei osanud oodatagi pärast individuaalvõistluse lõppu oodatagi, et selline mõnus võistlus võiks veel ees seista. “Aga olen väga õnnelik, et siin võistlesin. Mõistsin, et tahan ka edaspidi koondise eest võistelda. Võistkonnavõistlusel mind võit eriti ei huvitanud, tahtsin lihtsalt head sõitu teha. Tiimikaaslased tegid suure töö minu eest ära, aga olime üks tiim ja tegime head tööd,” rääkis Levandi pärast võistkonnavõistluse lõppu.  

Talvised noorte olümpiamängud peetakse Lausanne’is 9.-22. jaanuaril. Iga nelja aasta tagant toimuvast suurvõistlusest võtavad osa 15-18-aastased sportlased. Eesti koondis on 25-liikmeline ning kannab Salomoni varustust. Kokku on stardis 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest. Ülekandeid näeb EOK kodulehel www.eok.ee ning kaasa elada saab ka EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „Olympiafann“.