Audentese Spordigümnaasiumis alustas kooliaastat 221 noort sporditalenti

03.09.2019
Tagasi
03.09.2019
Audentese Spordigümnaasiumis – ainsas koolis, mille õpilased on välja valitud Eesti Olümpiakomitee tasemel – alustas Tallinnas ja Otepääl kooliaastat 221 õppursportlast 26 spordialalt. Spordigümnaasiumi õpilaste seas on arvukalt oma vanuseklassi rahvusvaheliste tiitlivõistluste medaliste.

Pildil (vasakult): Audentese Spordigümnaasiumi 12. klassi õpilased Timo Ander Lõhmus (võrkpall), Gedly Tugi (odavise) ja German Tepner (võrkpall)

Eesti Olümpiakomitee asepresident ja kahekordne olümpiamedalist Tõnu Tõniste kutsus noori üles võtma oma maksimumi õpingutest Audentese Spordigümnaasiumis. „Tee tippu on käänuline, täis raskusi, väljakutseid ja takistusi. See on teekond, mida läbides tuleb maadelda küsimustega, kuidas säilitada motivatsiooni, kuidas tulla toime nii iseenda kui ka teiste ootustega, kuidas jääda iseendaks. Need on küsimused, millega kokku puutute ja loodetavasti siit koolist vastused leiate,“ rääkis Tõniste.

Audentese Spordigümnaasiumi direktor Priit Ilveri sõnul on kooliaastat alustavad noored valmis selleks, et neilt nõutakse maksimumi nii õpingutes kui ka sportlikus arengus. „Kasvatame noori inimesi, kes on iseseisvad, targad ja tugevad ning suudavad võita medaleid nii spordivõistlustelt kui ka õppetulemuste eest – eelmisel õppeaastal lõpetas Audentese Spordigümnaasiumi edukate õppetulemuste eest medaliga 12 õppursportlast (9 kuld- ja 3 hõbemedaliga). Noored sportlased hindavad kõrgelt Audentese pakutavat haridust, treeningvõimalusi ning toetavat õhkkonda,“ rääkis Ilver. 

Kokku alustas täna Audentese Spordigümnaasiumis kahes linnas kooliteed 221 õppursportlast, spordigümnaasiumi ridadega liitus alanud kooliaastal Tallinnas 66 ning Otepääl 16 uut õpilast. Tallinnas õpivad sportlased 22 spordierialal: põhialadena kergejõustik, korvpall, võrkpall, käsipall, judo, maadlus, ujumine, tennis ja laskmine, lisaks golf, iluvõimlemine, jalgpall, kardisport, purjetamine, tai poks, triatlon, vehklemine ning esmakordselt saalihokimängija, squashimängija ning mitu võistlustantsuga tegelejat. Spordigümnaasiumi Otepää filiaalis alustasid uut kooliaastat murdmaasuusatajad, suusahüppajad, kahevõistlejad, laskesuusatajad, jalgrattasportlased ja orienteerujad. 

Audentese Spordigümnaasiumis töötab õpetajate kõrval ka suur treenerkond – igapäevaselt Tallinnas 17 ja Otepää filiaalis 6 treenerit. Sealjuures töötavad Audenteses kaks Eesti viiest kõrgeima, kaheksanda kategooria treenerit – ujumistreener Siiri Põlluveer ja võrkpallitreener Peeter Vahtra. 

Audentese Spordigümnaasium aitab noorsportlastel ühendada sporti ja õppimist, luues soodsad eeldused paralleelselt haridustee omandamiseks ning kõrgete sportlike tulemuste saavutamiseks. Päevakava on koolis korraldatud selliselt, et sportlasel on võimalik õppetöö kõrvalt treenida kaks korda päevas. Tippspordi kallakust tulenevalt pakutakse lisaks üldhariduslikele ainetele spordieriala, sporditeooriat ja treenerikoolitust. Lõpetaja saab võimaluse omandada ka treenerikutse.  

Audentese Spordigümnaasiumisse sisseastumisel arvestatakse noorsportlase sportlikke eesmärke, seniseid spordisaavutusi ja õppeedukust. Audentesesse pääsevad sportlased valivad välja Eesti Olümpiakomitee ja Audentese Spordigümnaasium koostöös spordialaliitudega.  

Spordigümnaasiumi on lõpetanud paljud Eesti tippsportlased, näiteks maadlejad Heiki Nabi ja Epp Mäe, kergejõustiklased Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Janek Õiglane, Marek Niit ja Roman Fosti, sumomaadleja Kaido Höövelson (Baruto), jalgratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, laskesportlane Peeter Olesk, tennisist Anett Kontaveit, võrkpallur Robert Täht, korvpallurid Gregor Arbet ja Indrek Kajupank, sulgpallur Raul Must ning paljud teised. 

Konkursi läbinud õppursportlaste koolitamist, majutust ja toitlustamist Audentese Spordigümnaasiumis rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.