Balti riikide spordijuhid: Venemaal ja Valgevenel pole sõja kestmisel kohta rahvusvahelises spordis

12.10.2022
Tagasi
12.10.2022
Balti riikide olümpiakomiteede juhid tegid ühisavalduse, milles ollakse kindlad veendumusel, et Venemaa ja Valgevene sportlastel ning ametiisikutel ei ole sõja kestmisel kohta rahvusvahelises spordiperes.

Me peame olema ühtsed oma väärtushinnangutes ja käitumiskultuuris. Me peame kuulama on sisemist südamehäält. Me oleme eelkõige inimesed ja kodanikud ja alles siis spordiinimesed. Mõnikord peame loobuma spordi esikohale seadmisest kui kaalul on suuremad väärtused.  

Süütute inimeste tapmine ning tsiviilrajatiste hävitamine peab lõppema, rahuleping peab lõpetama selle sõja. Iga valdkonna kindel seisukoht sõda õhutavate riikide esindajate tegevuste suhtes peab andma selge signaali, et nende riikide käitumine on vastuvõetamatu ja õõvastav.

Balti riikide olümpiakomiteede, paralümpiakomiteede ja spordiorganisatsioonide ühisavaldus:

Toetame täielikult enda Põhjamaade kolleegide seisukohta mitte lubada Venemaa ja Valgevene sportlastel ning ametiisikutel rahvusvahelises spordis osaleda.

Ukraina sportlased peavad Venemaa sissetungi eest kohati ka enda eludega maksma. Sõja tõttu ei saa Ukraina sportlased normaalselt treenida ega võistelda.

Meie hinnangul oleks täiesti vastuvõetamatu lubada agressorriikide sportlastel ja ametnikel rahvusvahelisse sporti naasta samal ajal kui ukrainlastel sellist võimalust ei ole. Sellega ignoreeriksime ausa mängu põhimõtteid.

Avalduse kiitsid heaks järgnevate organisatsioonide presidendid:

Eesti
Eesti Olümpiakomitee, Urmas Sõõrumaa
Eesti Paralümpiakomitee, Monika Haukanõmm

Läti
Läti Olümpiakomitee, Zorzs Tikmers
Läti Paralümpiakomitee, Daiga Dadzite
Läti Spordialaliitude Nõukogu, Einars Fogelis

Leedu
Leedu Olümpiakomitee, Daina Gudzineviciute
Leedu Paralümpiakomitee, Mindaugas Bilius
Leedu Spordialaliitude Ühendus, Darius Saluga