#BeActive Awards nominendid on Vladimir Všivtsev ja TÜ Liikumislabor

03.10.2019
Tagasi
03.10.2019
Euroopa Komisjon teatas, et üleeuroopalisel auhinnakonkursil #BeActive Awards valiti kahes kategoorias kolme nominendi hulka koguni kaks Eesti kandidaati. 

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on suur tunnustus Eestile, et Euroopa Komisjoni ekspertkomisjon otsustas valida nominentideks #BeActive Education kategoorias 23 ettepaneku osas Tartu Ülikooli Liikumislabori projektiga Liikuma Kutsuv Kool ning #BeActive Local Hero kategoorias 27 esitatud kandidaadi hulgast Vladimir Všivtsevi. 

"Konkurents finaali ehk oma kategoorias kolme parema hulka on aasta-aastalt muutunud tihedamaks. Seda märkimisväärsem on tõik, et  18. oktoobril Budapestis toimuval auhinnagalal oleme esindatud suisa kahe nominatsiooniga," rääkis Lusmägi.

Nominendid #BeActive Local Hero auhinnale, millega pärjatakse inimesi, kes on andnud olulise panuse spordi ja liikumisharrastuse edendamiseks oma kogukonnas või ühiskonnas laiemalt:

  • Amal Amjahid (Belgia)
  • Vladimir Všivtsev (Eesti)
  • Nora Kadar-Papp (Ungari)

39-aastane Vladimir Všivtsev on Narvas elav vabatahtlik liikumisharrastuse edendaja, kes on viimase kümne aastaga kujundanud Narva piirkonna elanikele soisest ja metsistunud Äkkekülast aastaringse puhke- ja sportimispaiga. Všivtsev on suutnud kaasata toetajaid, kohalikke omavalitsust, riigiasutusi ja kohalikku kogukonda ühiselt Äkkeküla arendamisesse. Äkkekülas on nüüd ohtralt värskes õhus sportimise võimalusi suusa-, jooksu- ja rattaradadest seikluspargi, kelgumäe ja isegi laskesuusatamise areenini. Ta on ka kohaliku laskesuusaklubi juht ja treener, annab ümberkaudsete koolide ja lasteaedade lastele tasuta suusatrenne ja korraldab spordiüritusi, sealhulgas Narva Energiajooksu.

"Všivtsev on mõistnud, et liikumisharrastust ja sporti tuleb arendada kompleksselt. Vabatahtliku tööna on ta panustanud füüsilise keskkonna loomisesse (liikumisradade ehitamisesse), spordiürituste korraldamisesse ja ühtlasi ka teenerina inimeste harimisse," märkis Lusmägi.

Nominendid #BeActive Education auhinnale, millega tunnustatakse haridusvaldkonna tegevusi, kus lisaks kooli või lasteaedade kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse tundidele on rakendatud erinevaid programme eesmärgiga innustada noori liikuma:

  • Ekholmintie Day Care Center (Soome)
  • Turnverein 1899 Gengenbach e.V. (Saksamaa)
  • Tartu Ülikooli Liikumislabori projektiga Liikuma Kutsuv Kool (Eesti)

"Liikumslabori edu võti seisneb arusaamises, et senise kehalise kasvatuse tunni õppekava ja meetodid ei pruugi lastele spordipisiku süstimisel olla tänapäeval enam kõige efektiivsemad. Liikuma Kutsuva Kooli programmi eripäraks on koos õpetajatega seniste meetodite ja õppekavade ümbermõtestamine ning selle programmiga on liitunud ca 20% Eestimaa üldhariduskoolidest," rääkis Lusmägi.

Samuti antakse välja #BeActive Workplace ehk töökohaspordi auhind liikumisharrastust ja sporti väärtustavatele töökohtadele, kes löövad aktiivselt kaasa Spordinädala tähistamisel ja on rakendanud põnevaid ja uudseid viise töötajate liikuma innustamiseks. Nominendid on:

  • Sport Malta (Malta)
  • MRE Bethesda Children’s Hospital (Ungari)
  • Talum (Sloveenia)

#BeActive Awards 2019 võitjad kuulutatakse välja 18. oktoobril Budapestis toimuval pidulikul galal. Iga kategooria võitja saab 10 000 eurot ning teised nominendid 2500 eurot.

Euroopa Komisjoni #BeActive auhinnakonkursiga tunnustatakse kohaliku tasandi spordi eestvedajaid ning silmapaistvamaid spordialaseid ettevõtmisi hariduse ja töökohaspordi vallas. Kõigi riikide esitatud kandidaatide seast valis Euroopa Komisjoni ekspertkomisjon üheksa parimat – igas kategoorias kolm. 

Sellega on Eesti viie aasta jooksul juba neljandat korda #BeActive konkursil parimate seas. 2015. aastal pälvis oma kategoorias teise koha heategevuslik laste Teatejooks, 2016. aastal nimetati parimaks töökohaspordialaseks tegevuseks Eesti Energia siseterviserada ning 2018. aastal jõudis töökohaspordi kategoorias Euroopa kolme parima hulka Rimi Eesti.