Eesti Olümpiakomitee kutsub osalema EOK100 medali kujundamise konkursil

30.03.2022
Tagasi
30.03.2022

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kuulutab välja konkursi EOK 100. tegevusaastal välja antavate Eesti meistrivõistluste medalite erikujunduse loomiseks. EOK100 medalitega autasustatakse 2023. aastal Eesti meistrivõistluste esikolmikut enamikel spordialadel. Eestis antakse välja üle 3 000 Eesti meistrivõistluse medalikomplekti aastas ligi 80 spordialal medalite koguarvuga ligi 20 000.

Konkursil on oodatud osalema kõik, kes soovivad luua midagi ainulaadset, mis jääb sportlastele meenutama Eesti meistrivõistluste medalivõitu EOK 100. aastapäeval.  

Medali kavandite esitamise tähtaeg on 22.aprill 2022.a (k.a).

Tingimused:

Korraldajad ei sea piiranguid medali suuruse ega kuju osas, ent eelistatud on mõistlikkuse piiridesse jäävad lahendused. Palume arvestada, et tootmisele kuulub täiskomplekt medaleid, kuld-, hõbe- ja pronksmedal, mis peavad moodustama ühtse terviku. Täiskasvanute meistrivõistluste medalid on originaalmõõdus, noorte ja seenioride meistrivõistluste medalid on originaalmõõdust väiksemad.  

Lubatud on esitada ka eritasapinnalisi kujundusi (2D ja 3D). Tehnilised võimalused lubavad valmistada erinevate viimistlustega pindasid (muster, krobelisus jne) ja poleerida läikima kõrgemat tasapinda (tähed, logo, medali ääred jne).  

Medali valmistamise materjali esmane eelistus on metall. Metallile värvi kandes peab iga värv olema ümbritsetud eraldi kõrgemate äärtega. Lõpliku otsuse kasutatava materjali kohta langetavad korraldajad pärast konkursi lõppu koos konkursi võitjaga.  

Kohustuslikud elemendid medalil: esiküljel peab olema EOK100 logo (Lisa 1) ja kiri Eesti meistrivõistlused 2023, tagaküljel peab olema piisavalt ruumi, et graveerida vähemalt 4 rida – sugu ja vanuseklass, võistlusala, koht, tulemus (nt Poisid U18, kümnevõistlus, I koht, 7550 punkti).  

Kujundus peab sisaldama ka medalilindi kujundust ning ette nägema lindi kinnitust. Lindi kinnituseks on lubatud pakkuda erilahendusi.  

Medali kavandiga peab olema kaasas kirjalik ülevaade või lugu, mis kirjeldab kujunduses kasutatud motiive ja inspiratsiooni allikaid.

Konkursile esitatud tööd on Eesti Olümpiakomitee omand, mida võib muuta koostöös kavandi autoritega vastavalt medali valmistamise tehnoloogiatele ja eripäradele.  

Konkursil osalemiseks tuleb saata kavand ja idee kirjeldus hiljemalt 22. aprilliks:

  • e-posti aadressile anu@eok.ee (kirja pealkiri „EOK100 medali kujundamise konkurss“)
    NB! e-kirja teel on aktsepteeritavad .PDF ja .JPG formaadis tööd 
    või 
  • aadressile Eesti Olümpiakomitee, Pärnu mnt 102c, Tallinn, 11312 (märksõna „EOK100 medali kujundamise konkurss“)
  • Kaaskirjale peab olema lisatud autori nimi, telefoninumber ja e-posti aadress. NB! Kavandile ei ole vaja panna autori nime ega kontakte.

EOK valib välja 3 tööd, millised pannakse rahvahääletusele. Enim rahva hääli kogunud kujundus on võitja. Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 18. mail 2022. aastal.  

Võitjale on määratud preemia 1000€ (brutotasu).  

Konkursi üldtingimustele on lisatud Lisa 1, kus on kohustuslike elementide kujundused. 


Lisainfo:

Anu Kaljurand
anu@eok.ee
tel 5013684