Eesti osaleb talvisel Euroopa olümpiafestivalil Itaalias 19 sportlasega

21.01.2023
Tagasi
21.01.2023

EOK lähetab 21.-28. jaanuaril Itaalias Friuli Venezia Giulia piirkonnas toimuvale Euroopa noorte olümpiafestivalile 19-liikmelise koondise kuuel alal: freestyle-suusatamine, iluuisutamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped.


Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juhi Merle Kaljuranna sõnul esindavad Eestit noored sportlased, kes kuuluvad oma ala paremikku.

„Rõõm on tõdeda, et meie koondisesse on jõudnud tuntud endiste tippsportlaste järeltulijad, kellelt on põhjust oodata häid tulemusi,“ ütles Kaljurand.

Festivali avatseremoonia toimub Eesti aja järgi laupäeval kell 19. Otseülekannet on võimalik vaadata siit: https://eoctv.org/live/.

Eesti koondisesse kuuluvad:

  • Freestyle-suusatamine: Henry Sildaru, Mirjam Revjagin, Stefan Sorokin
  • Iluuisutamine: Amalia Zelenjak
  • Laskesuusatamine: Pillerin Vilipuu, Vibeke Marie Välbe, Mirtel Kärsna, Jakob Kulbin, Gregor Narusk, Yaroslav Neverov
  • Murdmaasuusatamine: Anlourdees Veerpalu, Hedvig Altmäe, Triinu Kresmer, Toni Andree Saarepuu, Ralf Kivil, Lars Piirmann
  • Mäesuusatamine: Ako Armin Raid, Renet Riitsalu
  • Suusahüpped: Andero Kapp

35-liikmelist koondist riietab Sportland. Team Estonia käekäigu ja tegemistega Friuli Venezia Giulias saab end kursis hoida:

Esimest korda peetakse olümpiafestival kolmes riigis korraga - enamus võistlusi peetakse Itaalias, kuid minnakse ka üle piiri Austriasse ja Sloveeniasse. Ühtepuhku on kasutuses 12 võistluskeskust.

Kokku võtab olümpiafestivalist osa ligi 1600 sportlast ja ametnikku 47 riigist. Kuna Venemaa on Ukraina-vastase agressiooniga rikkunud olümpiarahu, ei kutsutud võistlusele Venemaa ja Valgevene sportlased.

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt kaheksa medalit – mullu võitis kuldmedali iluuisutaja Arlet Levandi. Mihhail Selevko teenis 2019. aastal iluuisutamises hõbemedali, Kristo Siimer 2017. aastal laskesuusasprindis hõbemedali, laskesuusataja Tuuli Tomingas 2013. aastal pronksmedali, Viktor Romanenkov 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali, Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali.