Eesti sai noorte olümpiafestivali medalitabelis 12. koha

25.03.2022
Tagasi
25.03.2022

Vuokattis täna lõppenud noorte olümpiafestivalil teenis Eesti koondis medalitabelis ühe kuldmedaliga 12. koha. Lõputseremoonial oli Eesti delegatsiooni lipukandjaks mäesuusataja Laur Mägi.


Viimasel võistluspäeval olid eestlastest võistlustules Mägi, murdmaasuusatajad ja laskesuusatajad.

Mägi osales mäesuusatamise paralleelslaalomis ning sai kokkuvõttes 22. koha. Hiljem ka olümpiafestivali võitnud Edoardo Saraccole kaotas ta oma paaris 0,99 sekundiga.  

„Olin väga õnnelik, et pääsesin juba kvalifikatsioonist edasi. Täna olnuks vaja rohkem õnne, Saracco  vastu võistelda oli päris raske. Olümpiafestivalil osalemine oli väga lahe kogemus ja oli tore näha teisi eestlasi üle pika aja,“ ütles Norra mainekas talispordikoolis NTG Geilo õppiv 17-aastane Mägi.

Eesti koondis koosseisus Olle Ilmar Jaama, Eliisabet Kool, Holger Altmäe ja Õnnela Rodendau sai murdmaasuusatamise 4x5 km segateatesõidus 17 võistkonna seas 9. koha.


 Laskesuusatamise segateatevõistlusel sai Eesti võistkond koosseisus Eliisabet Bremann, Laura Lobjakas, Karl Ramses Tiislär, Henri Kesa 15. koha.

Sellega on Eesti koondise jaoks edukas olümpiafestival lõppenud. Eesti sai medalitabelis 12. koha, kui Arlet Levandi võitis poiste üksiksõidus kuldmedali. Lisaks teenis lumelaudur Lissel Raun nii Big Airis kui pargisõidus neljanda koha.

Järgmine talvine olümpiafestival peetakse 21.-28. jaanuarini 2023 Itaalias Friuli Veneto Giulia piirkonnas.  Suvine olümpiafestival aga juba 24.-30. juulini Slovakkias Banska Bystricas.