EOK 100 medalikonkursi võitis kujundus „100 ringi“

24.05.2022
Tagasi
24.05.2022

2023. aastal tähistavad spordiorganisatsioonid Eesti Olümpiakomitee 100. tegevusaastat, riputades erinevate alade parimatele sportlastele kaela ühtse EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid. Rahvahääletusel valisid spordirahvas ja fännid järgmise aasta medaleid kaunistama ringide motiivi.


Kujunduskonkursil sai valida kolme medalikavandi vahel, mis olid visuaalselt küll erinevad, kuid rõhutasid samu väärtusi – EOK pikaealisus, vastupidavus, emotsionaalsus. Facebookis läbi viidud hääletuse tulemusel pälvis ülekaalukalt suurima toetuse kavand „100 ringi“. Hääletusel osales üle 3000 hääletaja ja võidutöö pälvis üle 63 protsendi hääletanute toetuse. Medalikujunduse autorid on Kai Süda, Kristo Kaskpeit ja Risto Parve.

Risto Parve sõnul haakub 100 ringi sümbol ühteaegu nii EOK juubeliga kui spordiga üldiselt. „Ühest küljest sümboliseerib see EOK sadat eluringi, kõik sarnased ja samas erinevad – mõned olude ja saavutuste poolest ahtamad-ahtramad, teised laiemad-lahedamad,“ ütles ta.

„Aga sümboliseerib see ka puhtsportlikke tegevusi nagu 100 ringi staadionil või rallirajal rivaalide vastu, 100 ringi metsarajal koos trennikaaslasega, 100 ringi ujulas, 100 tabamust sisemisse ringi, 100 kettakaart, 100 kordust jõusaalis, 100 matši maadlusringis, 100 ringi stopperiseierilt jne. 100 ringi, igaüks neist ühteaegu kordamas eelmist ja eelnenut, kuid samas loomas uut ja viimas edasi. Lisaks on medali esiküljel ka sportlik sektor EOK logoga, mis on ühteaegu nii parnass kui pjedestaal ning samas tähistab seda, et suurte saavutuste jaoks on vaja lisaks isiklikule panusele ja pingutusele ka keskkonna toetust,“ rääkis Parve.  

Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul on Eesti meistrivõistluste medalitele ühtse kujunduse loomine spordirahva üks suuremaid ja südamlikemaid ettevõtmisi EOK 100. sünnipäeva tähistamiseks.

„Eesti meistrivõistluste medal on kõigi tasemete sportlaste jaoks hinnatud saavutus. Loodan, et see ilus erikujundusega medal jõuab pea igasse perekonda või sõpruskonda. Kõik medali välja võidelnud sportlased on osa olümpialiikumise ajaloost ja olevikust ning selle medalite sära tagab meile eluterve tuleviku,“ ütles Sukles.

Eestis antakse välja üle 3 000 Eesti meistrivõistluse medalikomplekti aastas ligi 80 spordialal medalite koguarvuga ligi 30 000.