EOK ja Coca-Cola avasid Paides esimese tosinast võimlemis- ja jõulinnakust

14.11.2018
Tagasi
14.11.2018

EOK ja Coca-Cola Fond avasid projekti "Liikumine teeb erksaks" raames Paide Kesklinna staadionil võimlemis- ja jõulinnaku, mis on esimene tosinast veel sel aastal üle Eesti rajatavast sarnasest liikumislinnakust.

Fotol: Nele Normak,  Tõnu Tõniste ja Priit Värk Paide võimlemis- ja jõulinnaku avamisel

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi avaldas heameelt, et seekordne ühisprojekt Coca-Cola Fondiga aitab kaasa õue- ja hoovispordi edendamisele. „Kahjuks on õue- ja hoovisport viimasel kahel kümnendil Eestis näidanud vähikäiku. Erinevad uuringud näitavad, et vaid viiendik Eestimaa lastest saab piisavat kehalist koormust. Laste- ja noortespordi arendamine saab lähiaastatel üheks Eesti spordipoliitika prioriteediks. Kehaliselt piisavalt aktiivsetel lastel on paremad tervisenäitajad, positiivsem üldine enesehinnang, nende tajutud elukvaliteet on kõrgem ja loomulikult on neil paremad õppetulemused. Homme samas Paides toimuva Eesti Spordi Kongress üheks keskseks teemaks ongi laste- ja noortesport ning EOK tuleb kongressil välja lahendustega tänase olukorra parandamiseks,“ rääkis Lusmägi. 

Coca-Cola Balti Jookide AS Baltikumi avalike suhete ja kommunikatsiooni juht Nele Normak märkis, et koostöö sellise entusiastliku koostööpartneriga nagu Eesti Olümpiakomitee on siiras rõõm. „Ja loodame, et “Liikumine teeb erksaks” projekti raames püsitatud jõulinnakud üle Eesti teevad sportimisvõimalused kättesaadavamaks paljudele inimestele,“ ütles Normak. 

Paide linnapea Priit Värk ütles avamisel, et faktiliselt on tõestatud, et Järvamaa inimesed on Eestis kõige liikuvamad. „Üks põhjus ongi selles, et meil on väga hea taristu ning liikumiseks ja sportimiseks on väga palju võimalusi loodud. See jõu- ja võimlemislinnak on järjekordne samm sinnapoole, et inimesed saaksid end alati liigutada,“ lausus Värk. 

Linnaku avamisel demonstreerisid Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste ja Paide Hammerbecki Põhikooli 9. klassi õpilane, parkuurija Märt Rattur, milliseid harjutusi võimlemis- ja jõusaalis sooritada saab. 

EOK ja Coca-Cola rajavad projekti „Liikumine teeb erksaks“ raames liikumisharrastuse ja õuespordi arendamiseks üle Eesti 12 võimlemis- ja jõulinnakut populaarsetesse ja käidavatesse ajaveetmiskohtadesse, kus need on kõigile soovijatele vabalt kasutada:

 • Haapsalu, Haapsalu linna staadioni ala
 • Kose, Kose keskuses staadioni lähistel asuv muruplats
 • Märjamaa, Märjamaa Gümnaasiumi territoorium
 • Paide, Kesklinna staadion
 • Pärnu, Pilli park Jaansoni rajal
 • Rakvere, Rakvere Reaalgümnaasiumi territoorium
 • Saue, Sarapiku terviserada
 • Sillamäe, Sillamäe raamatukogu kõrval asuv spordiväljakute ala
 • Toila, rannapiirkond
 • Tõrva, Tõrva gümnaasiumi park
 • Vormsi, Hullo külas asuva koolimaja territoorium
 • Võru, Vee tn spordiplatside juurde 

Rajatavate treeningalade suurus on ca 81 ruutmeetrit ja need on lihtsa ülesehitusega, mis võimaldab teha erinevaid võimlemise, venitus- ja jõuharjutusi. Linnakute juurde paigaldatakse ka infotahvlid harjutustega. 

„Liikumine teeb erksaks“ on 2016. aastal alguse saanud Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee koostööprojekt, mille raames toetatakse üle-eestiliste liikumisprogrammide läbiviimist. Kolme aastaga on „Liikumine teeb erksaks“ panustanud Eesti liikumisharrastusse kokku juba 139 000 eurot. Projekti „Liikumine teeb erksaks“ raames toetab Coca-Cola Fond 2018. aastal võimlemis- ja jõulinnakute rajamist Eesti erinevatesse paikadesse kokku 42 000 euroga.