EOK kampaania „Vaktsineeri end laiskuse vastu!“ kutsub osalema Spordinädalal

13.09.2021
Tagasi
13.09.2021
23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas seitsmendat korda Spordinädalat. Käesoleval aastal on Spordinädala hüüdlauseks „Vaktsineeri end laiskuse vastu!“ , mis kutsub üles inimesi liikuma ning Spordinädala sündmustel osalema.

EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on Spordinädala eesmärk suurendada eestimaalaste arvu, kes tegelevad regulaarselt liikumisharrastusega. „Eestis läbiviidud kehalise aktiivsuse uuringute kohaselt saab piisavat liikumiskoormust ca 40% täiskasvanutest ja vaid viiendik kooliõpilastest. Ometi on laialdaselt teada liikumisharrastuse positiivne mõju – parem tervis, suurem õppimis- ja töövõime, elustiilist tingitud haiguste ennetamine, suurenenud tervena elatud aastate arv ning parem tuju ja vähem stressi,“ ütles Lusmägi.

Spordinädala kampaaniat saab näha JCDecaux välireklaami pindadel üle Eesti ning erinevates telekanalites kuni 30. septembrini. Kampaania „Vaktsineeri end laiskuse vastu!“ sündis koostöös reklaamiagentuuriga Havas Estonia. 

Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

 

Spordinädala avaüritusena toimub 23. septembril heategevuslik Teatejooks, mis toimub 28 paigas üle Eesti. 29. septembril kell 18 antakse Kadrioru pargis start Spordinädala jooksule, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus terve septembrikuu võimalus osa võtta Spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida https://spordinadal.ee/et/eok-spordinadala-valjakutse.

 

Spordinädal 2021 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal registreeriti Spordinädalal Eestis 192 955 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis. Rohkem infot saab lugeda aadressil www.spordinadal.ee.