EOK premeerib Henry Sildaru 4500 euroga

02.04.2021
Tagasi
02.04.2021

Eesti Olümpiakomitee premeerib märtsis Venemaal Krasnojarskis freestyle-suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali ja pargisõidus pronksmedali võitnud Henry Sildaru kokku 4500 euroga.


EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas 14-aastasele sportlasele tunnustust ning kiitis, et vaatamata koroonapandeemiale on Sildaru suutnud kõrgetasemelisi tulemusi näidata.

“Henry tublid sooritused oma karjääri esimesel tiitlivõistlustel näitavad tugevat pühendumist ja järjekindlust. Loodan, et võitudega kaasnev preemia on Henryle suureks abiks edasiste eesmärkide täitmisel. Väike algus suurel teel, pea püsti ja meel selge!” ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK täitevkomitee poolt kinnitatud korrale. Selle kohaselt on juunioride maailmameistrivõistluste kuldmedali võitmise korral sportlase preemia suuruseks 5000 eurot, kuid selleks peab võistlustel olema esindatud minimaalselt kuus riiki ja 10 võistlejat. Kui riike või osalejaid on vähem, siis preemiasumma arvutamisel kasutatakse koefitsienti 50%. Rennisõidu kvalifikatsioonis osales seitse sportlast, pargisõidus 22 sportlast.

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium.

Foto: erakogu