EOK premeeris juunioride EMil kolm medalit võitnud Eneli Jefimovat 10 000 euroga

17.07.2023
Tagasi
17.07.2023

Eesti Olümpiakomitee premeeris juuli alguses Serbias Belgradis ujumise juunioride Euroopa meistrivõistlustel kaks kuldmedalit ja ühe hõbemedali võitnud Eneli Jefimovat 10 000 euroga ning tema treenerit Henry Heina 5000 euroga.


16-aastane Jefimova tuli 50 m rinnuliujumises ja 100 m rinnuliujumises juunioride Euroopa meistriks, 200 m rinnuliujumises võitis ta hõbemedali.

EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas Jefimovale ja tema treenerile palju tänu. „Eneli saavutused nõnda noores eas on vapustavad – ainuüksi juunioride EM-il on ta võitnud kuus kulda, kaks hõbedat ja pronksi. See näitab sihikindlust, tahtejõudu, aga ka väga suurt pühendumist. Soovin Enelile, tema treenerile ja kogu ujumiskoondisele edu ka peagi Jaapanis toimuvatel täiskasvanute maailmameistrivõistlustel,“ ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK Täitevkomitee kinnitatud korrale. Selle kohaselt on olümpiaaladel juunioride Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali võitmise korral sportlase preemia suuruseks 4000 eurot, hõbemedali korral 2000 eurot. Medalivõitjate treenerite preemia on pool sportlasele makstavast summast.

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium.