EOK presidendivalimised toimuvad 8. juunil

18.05.2020
Tagasi
18.05.2020

Vastavalt 6. aprilli 2020 EOK täitevkomitee otsusele toimub Eesti Olümpiakomitee täiskogu (üldkoosolek) 8.juunil 2020.a. kell 13.00 Tallinnas Kadrioru staadionil.


Täiskogul valitakse EOK järgmine president, asepresidendid, täitevkomitee ja esindajate kogu liikmed ning kinnitatakse ka 2019. aasta majandusaruanne. 

EOK presidendiks kandideerivad praegune president Urmas Sõõrumaa ja asepresident Tõnu Tõniste.

Vabariigi valitsuse hädaolukorranõuded seavad piirangud üritustel osalejate arvule. Seetõttu peame ka meie reguleerima samaaegselt üritusel osalevate inimeste arvu. Täiskogu toimumise ajal pääsevad ürituse territooriumile ainult EOK liikmete hääleõiguslikud esindajad (1 inimene liikme kohta) ning korraldajad.

MEEDIALE:

Tagamaks kõigi huviliste, sealhulgas meedia operatiivse informeerimise tagamiseks täiskogul toimuvaga teeb EOK täiskogust täismahus otseülekande. Ülekannet juhib Marko Kaljuveer. Otseülekanne on EOK Facebooki lehel “Olen Olümpiafänn” eetris algusega kell 12.45 ning orienteeruva lõpuajaga kell 17. Otseülekannet on meediakanalitel võimalik jagada ka oma online-kanalites, striimi saamiseks leppige palun kokku: merili@eok.ee või 53 472 890 (Merili Luuk).

Samuti on võimalik saada täiskogust fotosid. Üritust pildistab EOK poolt fotograaf Karli Saul, kes saadab operatiivselt fotosid kausta, mida jagame kõigi soovijatega.

Ajakirjanikel on võimalik teha intervjuusid kandidaatide ja osalejatega järgmiselt:

  • enne täiskogu algust Kadrioru Staadioni peavärava ees (Roheline aas 13) oleval alal kuni kell 13 (väravad avatakse osalejatele kell 12).
  • pärast täiskogu lõppu Kadrioru staadioni alal, kuhu pääsevad ainult EOK-lt eelnevalt akrediteeringu saanud ajakirjanikud nimekirja alusel. Sissepääs saab sõltuvalt valitsuse piirangutest toimuda siis, kui ürituselt on lahkunud piisav arv inimesi. Täpne kellaaeg selgub jooksvalt, kuid vastavalt päevakavale toimub see mitte varem kui kell 16.30, tõenäoliselt vahemikus kell 16.30-17.00.

Palume toimetuste juhtidel korraldada oma toimetuse liikmete akrediteerimine. Akrediteerimistaotlus tuleb täita igal ajakirjanikul, fotograafil ja operaatoril, kes täiskogu Kadrioru Staadionil kajastada soovivad. Taotlus asub Google Forms keskkonnas: https://forms.gle/CkL8dhiCLENsxmob9 ning registreerimine lõppeb 3. juunil kell 12.00, misjärel EOK saadab akrediteeritutele kinnituse. 


NB! Palume ühest meediakanalist registreerida mitte rohkem kui kahel inimesel.