EOK Täiskogul muudeti põhikirja: tänasest on ametis neli asepresidenti

04.05.2021
Tagasi
04.05.2021

Teisipäeval, 4. mail virtuaalselt kogunenud Eesti Olümpiakomitee 45. Täiskogu muutis EOK põhikirja, mille tulemusena võib EOK-l olla kuni neli asepresidenti. Lisaks kinnitati täna EOK uuteks liikmeteks Eesti Cheerleadingu Liit ja Eesti Kriketi Liit ning Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit.


Põhikirja muudatuse tulemusel on alates tänasest EOK asepresidendid lisaks eelmisel aastal mandaadi saanud Erich Teigamäele ja Toomas Tõnisele Lauri Luik ja Hanno Pevkur. Luige valdkonnaks on liikumisharrastus ja koolisport ning Pevkuri kureerida jäävad võistkonnaalad.  

EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas heameelt, et EOK-l on nüüdsest neli asepresidenti, kelle südameasjaks on spordi edendamine igast aspektist. “Eesti spordi katusorganisatsioonina on meie ülesanne jälgida, et meie liikmeskond esindaks sporti võimalikult laiapõhjaliselt ja väärikalt. Oleme pikalt tegelenud tippspordiga, kuid meile on oluline ka liikumisharrastus ning eriti koolisport. EOK “Sport Koolis” programmi suur väljakutse on kaasata iga Eesti maakonna koolide lapsi spordiga tegelema. Asepresidendi koha loomisega rõhutame selle teema vajalikkust,” ütles Sõõrumaa.

Spordialaliitudest võeti EOK liikmeteks Eesti Cheerleadingu Liit ja Eesti Kriketi Liit ning spordiühendustest Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit. Lisaks kinnitati 2020. aasta majandusaruanne.

Täiskogu ehk liikmete üldkoosolek on EOK kõrgeim juhtimisorgan. Täiskogu toimub vähemalt üks kord aastas. Täiskogul võivad osaleda ja hääletada kõik EOK liikmed, igal liikmel on üks hääl.