EOK valge kaardi päev võitis Hõbemuna auhinna

23.03.2018
Tagasi
23.03.2018

EOK eestvedamisel 6. aprillil tähistatav valge kaardi päev, millega Eesti sportlased kutsuvad üles koolikiusamisse sekkuma, pälvis Hõbemuna auhinna.

Valge kaardi päev pärjati Eesti vanimal ja prestiižseimal loovusfestivalil Kuldmuna Hõbemuna auhinnaga suhtekorralduse sotsiaalkampaaniate kategoorias. 

6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja ÜRO nimega International Day of Sport for Development and Peace. See päev räägib sellest, kuidas sport suudab ühiskonda paremaks muuta – spordil on jõud inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua.  

Eestis tähistati 6. aprilli EOK eestvedamisel mullu esmakordselt. Fookusesse valisime koolikiusamise, täpsemalt kutsume üles kiusamist märkama ja sekkuma. Päeva sümboliks on valge kaart - kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib mõistmist, hoolimist ja positiivsust.  

Valge kaardi päeva kontseptsiooni autor ja projektijuht oli EOK kommunikatsioonijuht Maris Lindmäe. Kandva rolli sõnumi levitamisel võtsid EOK sportlaskomisjoni liikmed Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Johanna Allik, kes salvestasid kiusamisse sekkumist julgustavad videod ning jagasid meedias intervjuusid. 

EOK tänu kuulub kõigile ca 150 tipp- ja harrastussportlasele, kes individuaalselt või meeskonnana valge kaardi päeval osalesid ning kutsusid üles kiusamist märkama ja sekkuma. Aitäh! 

Sel aastal 6. aprillil tuleb valge kaardi päev taas ning kõik on oodatud osalema! Valge kaardi päeva sõnum on tänavu: „Mina ei lase kiusata. Ära Sina ka lase!“ Näita koolikiusamisele valget kaarti ja postita see oma sõnumiga 6. aprillil sotsiaalmeediasse. Teemaviited on: #äralasekiusata #WhiteCard #terveeestieest 

Miks me seda teeme? Sest koolikiusamine on Eesti noorte jaoks suur ja valus probleem. Erinevate uuringu põhjal kogeb kooliaasta jooksul kiusamist keskmiselt viiendik Eesti kooliõpilastest, nooremate laste seas lausa iga neljas. Praxise 2012. aasta uuringu järgi on ligi pooled õpilastest oma koolielu jooksul kiusamist kogenud. 

EOK nõuandvaks partneriks valge kaardi päeva kampaanias on SA Kiusamisvaba Kool, kelle poole võib pöörduda nõu saamiseks igaüks, kellel on kiusamisega seoses mõni mure.

Kuldmuna konkursil teenis tunnustuse ka Eesti Võrkpalli Liidu projekt "Eesti fännid Poolas EM-i finaalturniiril", mis võitis üritusturunduses avaliku ürituse kategoorias pronksmuna auhinna.