Tallinnas toimub Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni koosolek

18.03.2018
Tagasi
18.03.2018

Esmaspäeval, 19. märtsil peab Tallinnas oma esimese koosoleku Euroopa Olümpiakomiteede uus sportlaskomisjon, mille juht on olümpiavõitja Gerd Kanter.

Gerd Kanteri sõnul on plaanis kohtumisel paika panna olulisemad eesmärgid, mille nimel tööd alustatakse. „See on Euroopa sportlaskomisjoni uue koosseisu esimene sisuline koosolek. Kaardistame sportlaste jaoks olulisemad teemad, vaatame üle eelmise komisjoni soovitused ja lähtuvalt oma uutest liikmetest, keda on enamus, lepime kokku olulisemates suundades ja eesmärkides, mida tahame saavutada,“ ütles Kanter. 

Kanter märkis, et sportlaskomisjoni üks olulisemaid eesmärke saab olema sportlaste hääle kuuldavamaks tegemine. „Esimene samm võiks olla kõigi Euroopa rahvuslike olümpiakomiteede juurde sportlaskomisjonide rajamine – täna toimivad rahvuslikud sportlaskomisjonid vaid osades riikides. Seejärel tahame komisjonidega luua Euroopa tasandil head koostöösuhted – olgu selleks ideede kogumine, elluviimine, diskussioonide tekitamine, parimate praktikate jagamine. Oluline on, et Euroopa sportlaskomisjon ei tähendaks ainult valitud 12 liiget, vaid et me tõesti esindaksime kõiki Euroopa sportlasi ning et sportlased oleksid spordijuhtimisse ja otsuste tegemisse kaasatud,“ rääkis Kanter. 

50 Euroopa rahvuslikku olümpiakomiteed ühendav katusorganisatsioon valis ametisse uue sportlaskomisjoni mullu oktoobris Monacos peetud üldkogul, sportlaskomisjoni juhiks sai Kanter, kes on ka Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees ja täitevkomitee liige. Tallinnas toimuvast esimesest komisjoni koosolekust võtavad osa David Harte (Iirimaa), Eldar Ronning (Norra), Jana Daubnerova (Slovakkia), Luiza Zlotkowska (Poola), Mikko Ronkainen (Soome), Nevriye Yilmaz (Türgi) ning Joao Pedro Lopes da Silva (Portugal), lisaks Rahvusvahelise Olümpiakomitee sportlaskomisjoni aseesimees Danka Bartekova.

omiteed ühendav katusorganisatsioon valis ametisse uue sportlaskomisjoni mullu oktoobris Monacos peetud üldkogul, sportlaskomisjoni juhiks sai Kanter, kes on ka Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees ja täitevkomitee liige. Tallinnas toimuvast esimesest komisjoni koosolekust võtavad osa David Harte (Iirimaa), Eldar Ronning (Norra), Jana Daubnerova (Slovakkia), Luiza Zlotkowska (Poola), Mikko Ronkainen (Soome), Nevriye Yilmaz (Türgi) ning Joao Pedro Lopes da Silva (Portugal), lisaks Rahvusvahelise Olümpiakomitee sportlaskomisjoni aseesimees Danka Bartekova ja endine EOC sportlaskomisjoni juht, EOK asepresident Jüri Tamm.