Euroopa mängude 7. päev: Eesti võitis teise kuldmedali

27.06.2023
Tagasi
27.06.2023

Poolas Krakowis jätkuvatel Euroopa mängudel teenis Eesti kolmanda medali kui Astrid Johanna Grents võitis taipoksis kuldmedali.

Grents alistas täna õhtul peetud finaalis Türgi sportlase, mulluse maailmameistri Kubra Kocakusi 30:27. „Tegelikult ei osanud ma kullast unistada. Võtsin matš-matši haaval - vaatasin, kuidas üks läheb ja siis hakkasin teiseks valmistuma,“ ütles Grents pärast kullamatši. „„Tase on kõrge. See on väga suur üritus – siia said ainult Euroopa parimad, kes võistlusele kvalifitseerusid, mitte need, kellel raha on. Minu finaalivastane oli eelmise aasta maailmameister, kellele ma mullu poolfinaalis kaotasin. Ma olin üllatunud, et ta finaalis nii passiivne oli, et võitsin teda 3:0,“ ütles Grents.

Epeevehklemises oli kavas meeste individuaalvõistlus. Eesti koondislastest jõudis kõige kaugemale Sten Priinits. Alagrupiturniirilt pääsesid edasi Priinits, Jüri Salm ja Ruslan Eskov. Erik Tobias jäi pidama alagruppi. Eskov alustas 128 parema seas, kus ta võitis Aserbaidžaani vehklejat Kanan Alijevit 15:13. 64 parema seas suutis võita vaid Priinits, kes alistas Türgi sportlase Halis Efe Eliboli 15:8. Eskov kaotas soomlasele Jaakko Paavolainenile 11:15 ja Salm poolakale Mateusz Nyczile 5:15. Priinitsa võistlus lõppes 32 parema seas, kus ta jäi 10:11 alla Hollandi vehklejale Tristan Tulenile. Reedel teeb Eesti koondis kaasa võistkonnavõistluses, naised tulevad rajale päev varem.


Sulgpallis kaotas Kristin Kuuba naiste üksikmängu alagrupiturniiril kolmes setis türklanna Neslihan Yigitile 21:18, 17:21, 10:21. Kuubal on kahe vooru järel võit ja kaotus. Kolmapäeval kohtub Kuuba alagrupi viimases matšis Kreeka sulgpalluri Grammatoula Sotiriouga. Võidu korral pääseb Kuuba kaheksandikfinaali, kaotuse korral on tema jaoks turniir läbi. 

Meeste üksikmängus sai Karl Kert teise kaotuse, täna jäi ta kolmes setis 21:15, 19:21, 12:21 alla portugallasele Bernardo Atilanole. Kolmapäeval kohtub Kert šveitslase Tobias Künziga, eestlase edasipääsuvõimalused on vaid teoreetilised. 

Poksis kaotas Pavel Kamanin meeste -71 kg klassi kaheksandikfinaalis 0:5 armeenlasele Gurgen Madojanile. 

Naiste triatlonis sai Kaidi Kivioja ajaga 2:03.37 29. koha. Ujumise järel oli ta 41. kohal, rattasõiduga parandas ta oma positsiooni kaheksa ja jooksuga veel nelja koha võrra. Kuldmedali võitis norralanna Solveig Lövseth, Kivioja kaotas talle kuue ja poole minutiga. 

Vibulaskja Reena Pärnat kaotas naiste sportvibu 1/32-finaalis tulemusega 2:6 Poola sportlasele Natalia Lesniakile. 

Moodne viievõistleja Carl Robert Kallaste alustas poolfinaale vehklemisturniiriga, kus sai 205 punktiga 22. koha. Kallaste jätkab homme võitlemist Pariisi olümpiamängude pileti nimel, sest Euroopa mängudelt pääsevad olümpiale kaheksa parema riigi sportlased.

Kolmapäeval alustab vibulaskmises naiste plokkvibu otsutavaid duelle Lisell Jäätma. Kvalifikatsioonis kolmandat tulemust näidanud ja kaheksandikfinaalis poolatari Malgorzata Kapusta tulemusega 150:143 alistanud Jäätma veerandfinaalivastane on Itaalia vibulaskja Elisa Roner. Poksi meeste -80 kg klassis heitleb Stiven Aas veerandfinaalis horvaadi Gabrijel Veociciga. Võidu korral kindlustab Aas pileti Pariisi olümpiamängudele. Meeste triatlonis tulevad starti Henry Räppo ja Johannes Sikk. Suusahüpetes on meeste normaalmäe võistlusel tornis Artti Aigro, Kevin Maltsev, Kaimar Vagul ja Andero Kapp.