"EV100 Spordiaasta Tähed 2018" auhinnagala tulemused

28.12.2018
Tagasi
28.12.2018
27. detsembril Saku Suurhallis toimunud suurejoonelisel „EV100 Spordiaasta Tähed 2018“ galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid ning pandi sellega punkt EV100 spordiprogrammile.
Aasta meessportlane 2018 - odaviskaja Magnus Kirt
Aasta naissportlane 2018 - kiiruisutaja Saskia Alusalu
Aasta võistkond 2018 - rallipaar Ott Tänak - Martin Järveoja
Aasta treener 2018 - Eesti võrkpallikoondise treener Gheorghe Cretu
Aasta noorsportlane 2018 - freestyle-suusataja Kelly Sildaru
Aasta veteransportlane 2018 - murdmaasuusataja Virgo Karu
Aasta parasportlased 2018 - kergejõustiklane Marja-Liisa Landar ja ujuja Matz Topkin
Aasta Spordihing 2018 - Rapla korvpalli eestvedaja Jaak Karp
Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhind "Olympism in Action" - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja spordiorganisatsioonid.

Rahvas sai aasta meessportlase, naissportlase, võistkonna ja treeneri valimisel anda igas kategoorias punkte kolmele kandidaadile, kes pälvisid vastavalt kolm, kaks ja ühe punkti. Spordiorganisatsioonidel ja ajakirjanikel oli mees- ja naissportlase kategooriates võimalik reastada viis sportlast, teistes kategooriates sarnaselt rahvahääletusele kolm. Liidetud punktide alusel selguski paremusjärjestus. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane.

Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 62 660 unikaalset hääletajat, 65 spordiorganisatsiooni ning 49 spordiajakirjanikku.

Detailsed hääletustulemused:
  • Rahvahääletuse tulemused saate alla laadida siit.
  • Spordiorganisatsioonide hääletuse tulemused saate alla laadida siit.
  • Spordiajakirjanike hääletuse tulemused leiate siit (meessportlane), siit (naissportlane), siit (võistkond) ja siit (treener).
  • Kogu punktiarvestusega koondtabeli leiate siit.
Fotogaleriid "EV100 Spordiaasta Tähed 2018" galast leiate EOK Facebooki lehelt "Olen Olümpiafänn", kuhu lisandub jooksvalt veel arvukalt pilte.

„EV100 Spordiaasta Tähed 2018“ auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad EV100, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Meedia ja Sportland.