Henry Sildaru on Euroopa noorte talisportlaste seas neljas

10.06.2021
Tagasi
10.06.2021

Euroopa Olümpiakomitee mainekal, Piotr Nurowski nimelisel auhinnakonkursil, mille raames valitakse Euroopa parim talialade noorsportlane, teenis Eesti freestyle-suusataja Henry Sildaru neljanda koha.


14-aastane Henry Sildaru võitis märtsis Venemaal Krasnojarskis freestyle-suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali ja pargisõidus pronksmedali.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul näitab Sildaru valimine Euroopa parimate hulka Eesti noortesporti laiemas kontekstis. „Euroopas viie hulka pääsemine on kõva saavutus, kõik viis nominenti olid silmapaistvate tulemustega ning osad juba ka täiskasvanute konkurentsis väga edukad. Henry tublid sooritused oma karjääri esimesel tiitlivõistlusel näitavad tugevat pühendumist ja järjekindlust. Väike algus suurel teel, pea püsti ja meel selge!“ ütles Sõõrumaa.

Lõpliku järjestuse ja Piotr Nurowski auhinnakonkursi võitja otsustas Euroopa Olümpiakomitee üldkogu, kelle ees esinesid kõik nominendid ka ennast tutvustava videoga. Auhindade üleandmine toimus 10. juunil Ateenas suurejoonelisel galaõhtul. Henry Sildaru viibib praegu Prantsusmaal treeninglaagris ning tema auhinna võttis vastu EOK president Urmas Sõõrumaa.

Piotr Nurowski auhinna laureaadiks nimetati Sloveenia laskesuusataja Lena Repinc, kes võitis tänavu juunioride maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit ning kaks hõbemedalit. Teise koha sai Belgia lumelaudur Evy Poppe, kolmanda koha teenis mäesuusataja Zrinka Ljutic Horvaatiast, viienda koha sai freestyle-suusataja Kirsty Muir Suurbritanniast.

Nurowski auhinna laureaat saab karika ja 15 000-eurose stipendiumi, teisele kohale kuulub 8000-eurone ning kolmandale kohale 5000-eurone stipendium, neljas ja viies koht teenivad kumbki 3000-eurose stipendiumi.

Piotr Nurowski nimelise auhinna kandidaatideks saavad rahvuslikud olümpiakomiteed esitada alla 19-aastaseid sportlasi, kelle puhul hinnatakse sportlike tulemuste kõrval ka sportlase käitumist ja suhtumist ausa spordi ning olümpiakultuuri ja -ideaalide väärtustamisel. Euroopa parima noorsportlase auhind loodi 2010. aastal Smolenski lennukatastroofis hukkunud toonase Poola Olümpiakomitee presidendi Piotr Nurowski mälestuseks. Auhinna eesmärk on julgustada noori sportlasi jätkama tippspordikarjääri ning innustada neid lugu pidama ausa mängu reeglitest ja olümpiaväärtustest.

Esimese Eesti noorsportlasena võitis 2017. aastal Piotr Nurowski auhinna freestyle-suusataja Kelly Sildaru.