Ilmus uhiuus ajakirja Liikumine ja Sport number!

31.05.2023
Tagasi
31.05.2023

EOK ja SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima, 21. numbri. Laadi ajakirja elektrooniline versioon siit alla!


Värskest numbrist leiate:

  • Kultuuriminister Heidy Purga pöördumine
  • Miks on vaja Spordiarbitraaži?
  • Intervjuu rahvusvahelise paralümpiakomitee presidendi Andrew Parsonsiga
  • Prantsusmaa tennisisti Mathilde Grenet isiklik väärkohtlemise lugu
  • Olümpiamängude alguslugu on pigem legend kui fakt
  • Kuidas tegutseb liikuma kutsuv linn?
  • Kuidas nakatada väikelaps kestva liikumusharjumusega?

Ajakirja saab alla laadida EOK kodulehel, kus saab lugeda ka kõiki varasemaid numbreid. Samuti jõuab ajakiri EOK liikmete postkasti ning läbi maakonna spordiliitude kohalike spordiklubideni. Oma tellimissoovist palume teada anda aadressil maia@liigume.ee.

Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile annab ajakirja Liikumine ja Sport välja alates 2007. aastast. Ajakiri ilmub kaks korda aastas.

Liikumine ja Sport on esimene ja ainus eelretsenseeritud eestikeelne sporditeaduslik ajakiri. Alates ajakirja 14. numbrist (2017) hinnatakse Eesti teadusinfo süsteemi (ETIS) kohaselt ajakirjas ilmuvaid teadusartikleid 1.3 klassifikaatori tasemel.

Igas ajakirjanumbris avaldatakse 2-5 kõrgemal tasemel ja põhjalikult eelretsenseeritud teadusartiklit, mis kuuluvad 1.3 klassifikaatori alla. Eelretsenseerimiseks on moodustatud eraldi toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi treeningufüsioloogia lektor Martin Mooses ja spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port.

Samuti leiab ajakirjast ülevaateid Eesti spordi- ja liikumisteadlaste värskeimatest avastustest ning huvitavaid analüüse ja intervjuusid Eesti ja maailma spordimaastikult. Head lugemist!