Ivan Štšeglov võitis noorteolümpial 200m seliliujumises 8. koha

13.10.2018
Tagasi
13.10.2018

Noorte olümpiamängudel reede hommikul 200m selili eelujumises Eesti täiskasvanute ja juunioride rekordi püstitanud Ivan Štšeglov teenis õhtuses finaalis 8. koha.

Štšeglov ütles pärast finaali, et tundis enne ujumist lihastes väsimust ning finaal oli raske, kuid jäi hommikuse aja ja õhtuse 8. kohaga väga rahule. 

Finaalis 18-aastasele Štšeglovile noorteolümpia 8. koha toonud 2.02,63 jäi küll alla hommikul ujutud uuele Eesti rekordile 2.01,69, kuid on siiski Eesti läbi aegade paremuselt teine tulemus. Senine Andres Olviku nimel olnud 200m seliliujumise Eesti täiskasvanute rekord oli 2.02,67. Štšeglovi enda senine isiklik rekord ning ühtlasi Eesti juunioride rekord oli 2.03,01. 

Eesti rekordeid püstitasid kõik täna Buenos Aireses noorte OM-il võistelnud Eesti koondislased. Lisaks Štšeglovile viis vibulaskja Hendrik Õun Eesti kadettide rekordi kõrgele 671 punktile ning vasaraheitja Annika Kelly parandas Eesti U18 rekordit koguni kaks korda järjest, viies uue tippmargi 63.41 peale. 

Noorteolümpia jätkub taas laupäeval, kui võistlustules on vibulaskja Hendrik Õun, keda ootab ees rahvusvaheline segatiim, maadleja Viktoria Vesso (-65kg kaalukategoorias) ning kergejõustiklased: odaviskaja Gedly Tugi, teivashüppaja Eerik Haamer ning 200m jooksjad Ken-Mark Minkovski ja Ann Marii Kivikas. 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud. Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust.